Maavald soovib uusi makse, arutlusel on mõte maksustada tuulgi ({{commentsTotal}})

tuulik
tuulik

Lääneranna valla kabinettides ringleb mustand riigijuhtidele saatmiseks mõeldud kirjast, millega soovitakse saada omavalitsustele õigust ja võimalust rahalist seisu parandada vastavalt siinsetele oludele ning muu hulgas on arutlusel mõte maksustada kohalikud ressursid nagu tuul.

Pöördumises on toodud, et kuna Lääneranna vald on geograafiliselt väga suur, kuid riigi keskmisest märkimisväärselt väiksema asustustihedusega, on omavalitsusel vaja kanda lisakulud valda hallates ja avalikke teenuseid pakkudes, kirjutab Pärnu Postimees.

Samuti piiravad ulatuslikud keskkonnakaitselised piirangud maade kasutamist ettevõtluses, vähendades maamaksu laekumistki.

"See on eelnõu mustand ja ­volikogu otsustada. Põhimõte on anda kohalike maksude kehtestamiseks üldse õigus. Üksikasjade arutamine seisab alles ees," ütles vallavanem Mikk Pikkmets valitsuse ja riigikogu poole pöördumise projekti kommenteerides.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: