Kroonika peab Erika Salumäele maksma ligi 10 000 eurot ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Erika Salumäe
Erika Salumäe Autor/allikas: ERR

Ajakiri Kroonika kaotas Harju maakohtus kohtuvaidluse kahekordse olümpiavõitja Erika Salumäega, kes nõudis Kroonikalt ebaõigete andmete ümberlükkamist ja isiklike õiguste rikkumise lõpetamist, mittevaralise kahju hüvitamist ning saadud tulu väljaandmist.

Erika Salumäe esindaja, vandeadvokaat Arsi Pavelts ütles Õhtulehele, et 29. oktoobril tegi Harju maakohus otsuse, millega tuvastas, et Kroonika on avaldanud Erika Salumäe kohta korduvalt alusetult ja suures ulatuses alatuid, kahjustavaid ning solvavaid väiteid ja hinnanguid.

Kohus märkis, et Kroonika poolt Erika Salumäe hoolimatu emana kujutamiseks puudub, mis tahes alus ja õigustus ning samuti on täielikult alusetu ja ebaõige Kroonika poolt Erika Salumäe kujutamine halva ja hoolimatu inimesena, kellele ei lähe teiste inimeste heaolu korda.

Kohtuotsuse järgi tuleb AS-ile Ekspress Meedia kuuluval Kroonikal lõpetada kõigi selliste halvustavate hinnangute avaldamine nii veebis kui sotsiaalmeedias.

Kroonika peab hüvitama Salumäele mittevaralise kahju 7000 eurot, samuti nimetatud artikli avaldamisega teenitud tulu 2500 euro ulatuses.

"Kroonika peab lugu maakohtu otsusest ning ei plaani seda edasi kaevata," teatasid toimetust esindanud Ellex Raidla advokaadid Kaisa Margus ja Ants Nõmper.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: