Rae vald plaanib Peetri kanti uut põhikooli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rae valda tuleb uus põhikool
Rae valda tuleb uus põhikool Autor/allikas: Rae vald

Rae vald Tallinna külje all plaanib 2020. aasta 1. septembril avada Peetri kandis uue põhikooli.

Rae valla abivallavanem Madis Sarik ütles ERR-ile, et seoses õpilaste hulga suurenemisega kavandab vald 2020. aasta sügiseks rajada uue põhikooli.

Tema sõnul peaks viiehektarilisele maatükile kavandatava põhikooli üldpind olema 12 000 ruutmeetrit, kooli peaks tulema neli paralleelklassi 864 lapsele.

"Kooli rajamise planeeritud eelarve kaheks aastaks on praeguse seisuga 13 miljonit eurot," märkis ta.

Rae vallavanem Mart Võrklaev ütles ERR-ile, et planeeritav uus kool on Rae vallal juba järjekorras kuues kool ja ilmselt mitte viimane.

"Täna planeeritava kooli vahetus läheduses asuv Järveküla kool sai valmis vaid kaks aastat tagasi. Peetri kandis elab täna peaaegu pool Rae valla elanikest, kelle seast paljud on just noored lastega või lapsi planeerivad pered," märkis ta.

Vallavanema sõnul on piirkonna elanike jaoks kõige olulisemad just kvaliteetne haridus, sportimise ja vaba aja veetmise võimalused ning just seda üritab vald ka pakkuda.

"Seega laiendab uus hariduskompleks koolikohtade juurde loomise kõrval oluliselt ka piirkonna sportimisvõimalusi. Koolimajale lisaks oleme ette näinud spordikompleksi projekteerimise. Soov on rajada kaua oodatud jalgpalliväljak, koos selle kohale kavandatava pneumohalliga, jõusaal, suur spordisaal ja väiksemad saalid, mis kõik oleks valmis teenindama ka kogukonna järjest kasvavaid vajadusi," selgitas ta.

Vald on kuulutanud välja projekteerimise hanke ning kuulutanud välja ka konkursi põhikooli direktori leidmiseks.

"Lisaks direktorile otsime hetkel uuele koolimajale ka nime ja oleme piirkonna lasteaia koolieelikute rühmade seas välja kuulutanud nimekonkursi. Lisaks on väga oodatud ka elanike endi pakkumised," ütles Võrklaev.

Rae vallas tegutseb praegu Vaida põhikool, Lagedi kool, Peetri lasteaed-põhikool, Järveküla põhikool ja Jüri Gümnaasium.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: