Kohus mõistis rusikalöögiga nooruki surmanud mehe vangi ({{commentsTotal}})

Kohtusaal
Kohtusaal Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tartu maakohus mõistis 2016. aasta juulis Võrumaal Urvaste vallas rusikalöögiga 16-aastase nooruki surma põhjustanud mehe vangi.

Kohus tunnistas Mati Keemi (57) süüdi surma põhjustamises ettevaatamatusest ja kehalises väärkohtlemises ning karistas teda kahe aasta ja kahe kuu pikkuse vangistusega, ütles Tartu kohtute pressiesindaja Krista Tamm ERR-ile.

Kuna kohus lahendas süüasja lühimenetluses, siis vähendas kohus seadusest tulenevalt Keemi karistust kohe ühe kolmandiku võrra ehk ühe aasta, viie kuu ja 10 päevani. Kohus arvestas tema karistusaja hulka ka Keemi kahtlustatavana eelvangistuses viibitud kaks päeva.

Maakohus arutas Keemi kriminaalasja teist korda, sest riigikohus saatis selle 5. juuni otsusega maakohtule uueks arutamiseks.

Lõuna ringkonnaprokuratuur süüdistas Keemi raske tervisekahjustuse tekitamisega surma põhjustamises.

Maakohus selgitas, et see norm eeldab tulenevalt riigikohtu öeldust, et tervisekahjustuse tekitajal peab olema tahtlus just sellise tervisekahjustuse tekitamise osas, mis toob kaasa ohvri surma ning seega pidi Keemil olema löömise ajal tahtlus tekitada kannatanule aju verevalumid ja ajuturse.

Sellist tahtlust Keemil aga ei olnud, ta lõi kannatanut korra ja löök ei olnud väga tugev, mistõttu kohtu hinnangul ei saanud teda selles süüdi mõista.

Samas leidis kohus, et Keemi tegu saab hinata kehaliseks väärkohtlemiseks ja surma ettevaatamatusest põhjustamiseks.

Nimetatud kuritegude eest on seaduse järgi võimalik mõista kuni kolme aasta pikkune vangistus.

Süüdistuse kohaselt lõi Keem 2016. aasta 14. juulil Võrumaal Urvaste vallas Kuldre külas oma pojale kuulunud sõiduauto juures viibinud 16-aastast noormeest ühe korra rusikaga näkku, mille tagajärjel too kukkus ja kaotas teadvuse.

Keem kutsus seejärel kohale kiirabi, kes toimetas nooruki haiglasse, kuid arsitdel ei õnnestund tema elu päästa.

Maakohtu otsuse saab vaidlustada Tartu ringkonnakohtus.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: