Prokuratuur saatis Tartu arestimajas toimunud mõrva kriminaalasja kohtusse ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Lõuna ringkonnaprokuratuur esitas 64-aastasele Kalevile süüdistuse Tartu arestimaja kambris sel suvel 65-aastase kambrikaaslase mõrvas.

Süüdistuse kohaselt toimetas politsei 6. juulil kella 13 paiku Kalevi Riia tänaval asuvasse arestimajja kainenemisele, kuna ta magas Tartus Raja tänava bussipeatuses ja äratamisel esinesid tugevad koordinatsiooni ning ümbruse tajumise häired, ütles prokuratuuri pressiesindaja Kauri Sinkevicius ERR-ile.

Arestimajja saabumisel paigutati Kalev kambrisse, kus viibis ka 65-aastane mees. Mõnda aega pärast tema kambrisse toimetamist lähenes Kalev pingil magavale mehele ja hakkas teda kägistama, käies vahepeal kambri ukse juures. Seejärel jätkas Kalev mehe kägistamist.

Pärast kella 14 hakkas Kalev nõudma enda vabastamist. Samas hakkasid arestimaja ametnikud kui ka kohale saabunud kiirabi töötajad kägistatud 65-aastast meest elustada, kuid see ei andnud tulemust ja mees suri.

Lõuna ringkonnaprokurör Tatjana Tamme sõnul taotles Kalev kohtult enda vahi alt vabastamist, kuid kohus jättis selle rahuldamata.

"Kuigi süüdistatav eitab oma süüd, on ta prokuratuuri hinnangul pannud väga kontrollitud keskkonnas toime raskeima isikuvastase kuriteo ehk teise inimese tapmise piinaval viisil," ütles prokurör.

Tartu arestimaja juht Baldur Pilden ütles, et kainestatavate kontrollimiseks arestimajas on ranged reeglid ja neid järgitakse väga täpselt.

"Veendusime, et politseiametnikud täitsid oma ülesandeid nõuetekohaselt. Kuriteole eelnevalt kontrollis korrapidaja antud kainestuskambrit viimati pooltund varem ning puudusid märgid, mis võinuks nii raske kuriteo peatsest aset leidmisest aimu anda. Kuigi seda traagilist sündmust ei saanud ära hoida, teeme endast oleneva, et viia inimeste võimalus arestimajas end või teisi vigastada miinimumini," lausus Pilden.

Mõrva eest võib kohus mõista kaheksa- kuni 20-aastase või eluaegse vangistuse.

Kriminaalasja sisulise arutamise aeg pannakse paika 12. novembril toimuval täiendaval eelistungil.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: