Misso vabatahtlikud päästjad said endale uue depoohoone ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Võrumaal avati Misso vabatahtlike päästjate uus depoohoone. Kui varem tuli meestel töötada ruumides, kus puudus nii küte, vesi kui ka kanalisatsioon, siis nüüd on neil kõigiti nüüdisaegsed olud päästetööks.

Kahe aasta eest said Misso vabatahtlikud päästjad vabariigi presidendilt vabatahtlike aumärgi. Juba siis unistasid nad uuest depoohoonest, vahndas "Aktuaalne kaamera".

Vanas majas puudusid igasugused töötingimused. "Vana depoo oli meil mingi kivionn, see on nagu viietärni hotell. Selles on kõik tänapäeva tingimused - vesi, kanalisatsioon, soe. Kõik on olemas. Vanas ei olnud meil mitte midagi peale kaugkütte," rääkis Misso vabatahtlike päästjate komandopealik Andres Pindis.

Misso vabatahtlikud päästjad on koos käinud pea kümme aastat. Nende ridades on ligi 30 meest, kes panustavad kogukonna turvalisusesse. Nad ise peavadki oma suurimaks väärtuseks just seda, et ääremaal on nad esimesed, kes reageerivad piirkonnas toimunud õnnetusele. Tähtsal kohal on ka ennetustöö tegemine.

"Misso vabatahtlikud on ühed väga kõvad ennetajad. Oma piirkonna inimesi nad väga hästi tunnevad, käivad inimeste kodudes nõustamas ja teevad väga tugevat tööd," kinnitas päästeameti lõuna päästekeskuse juht Margo Klaos.

Ta lisas, et hetkel on vabatahtlike päästjate töötingimused üle Eesti väga erinevad.

"Misso näitel on väga hea meel näha just seda, kuidas kohalik omavalitsus, teiselt poolt riik ja need vabatahtlikud ise siin on leidnud ja kokku pannud vahendid ja hea tahte ja teinud endale sellised tingimused, kus saaks hoida kaasaegseid päästeautosid, et meeskonnal on head olmetingimused," rääkis Klaos.

Kogu hoone läks maksma 220 000 eurot.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: