GALERII | Kohtla-Järve koolis avati šokinäitus ({{commentsTotal}})

Foto: Rene Kundla/ERR

Kohtla-Järve Järve vene gümnaasiumis on avatud šokinäitus "Põhjas", kus kooliõpilastele näidatakse, mis võib juhtuda inimesega, kes on valinud ebaterved eluviisid.

Näitus "Põhjas" on üleval Kohtla-Järve Järve vene gümnaasiumi keldris. Seal saab vaadata, mida teeb inimestega arvuti, nutiseadmete, alkoholi ja narkootikumide ületarbimine ning millised tagajärjed võivad olla, kui seksi ajal kaitsevahendeid mitte kasutada.

Samalaadne näitus korraldati koolis esimest korda 1999. aastal. Koos noortega näituse kokku pannud Järve vene gümnaasiumi huvijuhi Tatjana Kundozjorova on kooli vilistlastelt saanud selle ettevõtmise vajalikkuse kohta positiivset tagasisidet.

 

Näitusel kogetud tugevate tunnete kaudu loodetakse panna noori mõtlema selle üle, kui väärtuslik on elu, mis neile on antud, ning et seda pole vaja ise hävitada. "Noori šokeerivad videoekraanil liikuvad spermatosoidid. Ma ütlen neile selle peale, et mõelge asjaolule, et te olete võitnud maailma kõige suurema konkursi," sõnas Tatjana Kundozjorova. Teatavasti on ühes seemnepurskes umbes 500 miljonit seemnerakku.

Noored olid nähtust šokeeritud. "Väga šokeeriv on mõelda, et inimesed ongi sellistest asjadest sõltuvuses ja nad ei saa aru, millised tagajärjed kõigel sellel on," ütles Angelina Tšumakova. Julia Žukova lisas: "Kõige ebameeldivam oli teine tuba, kus olid installatsioonid alkoholi ja narkootikumidega. Seda oli väga tülgastav vaadata."

Näitusele "Põhjas" lubatakse noori alates 13. eluaastast ja selle külastamine on vabatahtlik.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: