Tuleohutus trepikodades on jätkuvalt suur probleem ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Päästeamet on kontrollinud sel nädalal kortermajade ühiskasutatavaid ruume ning paraku korduvad probleemid aastast aastasse. Jalgrataste, lapsekärude, mööbliesemete või muude suuremate esemete hoidmine kortermajade trepikodades on endiselt suur tuleohtuse probleem.

"Aktuaalne kaamera" käis koos päästeameti inspektoritega kaasas kontrollreidil kahes Tallinna kortermajas. Esimesena kontrolliti ühiselamu tüüpi suurt kortermaja, mis on juba saanud päästeametilt ettekirjutuse lukustatud evakuatsioonikoridori pärast. Seekord inspektorid küll pääsesid sinna, kuid puudused ei olnud likvideeritud.

"Hetkel evakuatsioonitrepikoda on lahti, kuid lukud on ikkagi vahetamata. Korteriühistu esinaisega on räägitud, miks seda on vaja," ütles põhja päästekeskuse juhtivinspektor Kristina Keler.

Sellistel ustel peavad seespool olema libliklukud, mida on võimalik kiiresti võtmeta avada. Seda ühistut ootab ees sunniraha maksmine.

Evakueerumist takistavate esemetega maja koridorides suurt probleemi ei olnud.

"Mõned probleemid olid - külmik seisis trepikojas, samuti seisis jalgratas. Kui on pime, suits, siis inimesed ei saa välja, iga takistus on takistus," märkis Keler.

Korteriühistu esinaine Lea Nõuakas rääkis, et on andnud endast parima, et koridorid puhtaks saada, kuid kerge ei ole see olnud.

"Tehakse remonti, tuuakse mööbel trepikotta, jäetakse, viiakse sinna tagavara trepikotta. Muidugi eelmisest juhatusest on tohutu suur praht, mille ma pidin ära viima. Ma olen püüdnud oma tööd teha korralikult," rääkis ta.

Järgmisena kontrollisid inspektorid oluliselt väiksemat renoveeritud kortermaja. Seal tuvastati näiteks lahtiselt seinale toetuv redel. Lisaks tuleb ka sellel kortermajal välja vahetada välisukse lukk, et see oleks seestpoolt avatav võtmeta.

Päästeametile oli see kolmas selline kontrollkäikude nädal.

"Inimesed oma korterites suudavad tuleohutusnõuetest kinni pidada - hangivad suitsuanduri, puhastavad küttesüsteemid -, aga probleemkohaks saab see kõik, mis jääb korterist väljapoole ehk kui mul tulekahjuolukord päriselt tekib, on mul vaja sealt kortermajast ka välja pääseda. Sellele ei taheta nii palju tähelepanu veel pöörata," tõdes päästeameti ohutusjärelevalve ekspert Rain Põllu.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: