Keskkonnainspektoritel on röövpüüdjate tõttu käed-jalad tööd täis ({{commentsTotal}})

Foto: Eesti Meedia/Scanpix

Kuigi Eesti lõhejõgedel kehtib kuni selle kuu lõpuni kuderahu, on siiski palju röövpüüdjaid, kes himustavad praegu lihtsaltpüütavat kala.

Ainuüksi Harjumaal on keskkonnainspektsioon keeluajal alustanud kuus väärteomenetlust. Püügilt on eemaldatud mitu nakkevõrku, silmumõrd ja ahing.

Esmaspäeva öösel tabasid keskkonnainspektsiooni inspektorid Loobu jõel kaks röövpüüdjat, kes kasutasid kalade saamiseks kõige loodusvaenulikumat viisi - elektripüüki.

Keskkonnainspektsiooni Harjumaa büroo juhataja Neeme Kass ütles, et inspektorite peatumismärguandele nad ei allunud, vaid üritasid põgeneda.

"Kutsusime appi ka Lääne-Viru kolleegid ja Rakverest tuli ka politseiametnik koos jälituskoeraga. Esimese mehe saime kiiresti kätte, teise tabasime teenistukoera abiga,

Kuna Kohtla-Järvelt pärit röövpüüdjad osutasid kõvasti vastupanu, tuli nende kinnipidamiseks kasutada käeraudu. Kuigi kriminaalasja mõõtu kinnipüütud saak välja ei andnud, peavad mehed kõvasti kukrut kergendama ning paat ja püügivahendid on inspektsioonis hoiul.

"Kalu kahjustaval viisil püügivahendi kasutamine, see viitab raskemale väärteole ja hetkel ootab neid ees vähemalt kuni 1200 eurone rahatrahv," ütles Kass.

Lisaks tuleb meestel tasuda 2000 euro suurune keskkonnakahju. Koos keskkonnainspektsiooniga hoiavad lõhejõgedel silma peal ka vabatahtlikud kalavalvurid Eesti kalastajate seltsist.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: