Lasteaias noahaava saanud lapse isa: küsige iga päev õpetajatelt tagasisidet ({{commentsTotal}})

"Esimene stuudio" 8. novembril. Autor/allikas: ERR

Sel nädalal jahmatas üldsust lugu kolmeaastasest lapsest, kes torkas lasteaiakaaslast paberinoaga. Kannatanu isa Tom pani ETV saates "Esimene stuudio" teistele lapsevanematele südamele, et nad iga päev küsiks oma võsukese tegemiste kohta lasteaiaõpetajatelt aru.

Tom ütles, et on pärast sotsiaalmeediapostitust saanud palju tagasisidet ning talle üllatuseks on probleemid lasteaedades suured.

Ta möönis, et tihti ei pruugi lapsevanemad uskuda, et nende lapsel võib olla probleem. Samuti võib paljudel olla valehäbi abi küsida.

Tomi soovitus oli iga päev õpetajatelt küsida, kuidas lapsel läks ja kas oli midagi, millele tähelepanu pöörata.

"Kui peaks probleeme olema, mis häirib teisi lapsi või pedagoogidele tundub, et lapse käitumine kaldub normaalsusest kõrvale, siis mina ei häbeneks eripedagoogi, lastepsühhiaatri juurde pöörduda," tunnistas Tom.

Lasteaednike liidu esindaja Anneli Laamann ütles, et igas rühmas on tavaliselt mõni abivajaja laps, kuid lastevanemate esimene reaktsioon võib olla seda eitada.

"Vea tunnistamisega võib minna aasta. Aga terve aasta jääb laps seetõttu abita, aga õpetajad peavad saama temaga hakkama," rääkis Laamann ja rõhutas, et mitte ükski laps ei taha olla paha, kuid suhe lastevanematega saab tugineda ainult usaldusel.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: ETV, "Esimene stuudio"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: