Eesti Metsa Abiks: Vabaerakonna metsarendi plaan on halb mõte ({{commentsTotal}})

Mets.
Mets. Autor/allikas: Kaupo Kikkas/RMK

Eesti Metsa Abiks (EMA) koordinaatori Linda-Mari Väli sõnul peab EMA Vabaerakonna plaani rentida RMK metsamaad taluperedele halvaks ideeks.

"EMA seisukohaks on, et Vabaerakonna poolt välja käidud plaan on halb mõte. Ehkki rendile andmise kava on võimalik serveerida kui "talumetsanduse edendamist", on tegelikkuses teada, et talumetsanduse olud on Eestis praegu väga kehvad ning riigimaade rendile andmise korral juhtuks suure tõenäosusega eelkõige see, et maadele pandaks peale lageraiepõhised metsakorralduskavad ja "metsakährikud" ehk telefoniostupakkumistest elatuvad kauboiärimehed saaksid uute rentnike kaudu oma tööpõldu laiendada - paraku nii metsarentnike kui riigi kahjuks," kommenteeris Väli.

Väli sõnul oleks hoopis mõistlikum lahendus see, kui RMK teeks oma metskonnad väiksemaks ning hakkaks ise säästvat metsandust arendama.

"RMK peaks tegema rohkem spetsiaalseid hankeid ka professionaalsetele saemeestele, mitte ainult metsatraktoreid omavate firmadega. Sellega parandataks nii metsamajanduse kvaliteeti kui võimaldatakse paremini säilida metsa ökoloogilistel, sotsiaalsetel ja kultuurilistel funktsioonidel. Samal ajal tekib ka uusi töökohti ja elavneb regionaalne areng," ütles Väli veel.

Vabaerakond tuli teisipäeval välja ettepanekuga, et Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) võiks anda 900 000 hektarit metsamaad maal elavatele inimestele rendile. See motiveeriks Nurme sõnul inimesi rohkem maal elama.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: