Jõhvis on tuhanded inimesed nädalavahetusel kütteta ({{commentsTotal}})

Keskküttest sõltuvatel Jõhvi elanikel ja külalistel tuleb sel nädalavahetusel varuda kannatust, sest kavas on soojakatkestus, mis puudutab ligi 10 000 inimest. Elanikele ebamugav olukord sai tekkida paljuski seetõttu, et valla juhtimises on viimastel aastatel valitsenud ebastabiilsus.

VKG Soojus teeb Jõhvi soojavarustuses plaanilisi katkestusi suvel, kui kavas on remonditööd. Ka Jõhvi promenaadi ehitamisega seotud soojatorustiku trassi muutmine oleks mõistlik olnud ühildada plaaniliste töödega. Seda ei saanud aga teha põhjusel, et Jõhvis võim vahetub väga tihti ning sellest tulenevalt kipuvad projektid takerduma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Sel aastal oli ka Jõhvi päris pikalt peata. Ei olnud täitevvõimu, mis suudaks otsuseid vastu võtta. Kui me tulime juuni lõpus võimule, hakkasime alles kõiki neid hankeid käivitama. Alles siis selgus, et VKG torud peavad olema välja vahetatud," selgitas vallavanem Martin Repinski.

"See torustik on ehitatud juba 40-50 aastat tagasi. Seal on iga aasta olnud väiksemaid lekkeid ja hinnates riski, me otsustasime projekteerida uue magistraaltrassi lõigu ja selle välja ehitada ning sellega likvideerida võimaliku probleemi, et me lähiajal peame kahjustama uut promenaadi," rääkis VKG Soojuse juhatuse liige Andres Klaasmägi.

Kuna euroraha kasutamise tähtajaga seotud promenaadi ehitus venis, siis ei saanud soojakatkestust lükata järgmisesse suvesse.

Repinski tunnistas, et ta on saanud kütteta jäämise pärast palju negatiivset tagasisidet. Soojakatkestus lõi segamini ka vallavanema pereelu.

"Mu abikaasa ei saa siia tulla, sest väikese ja veidi haige lapsega ei ole võimalik siin linnas viibida, kui kütet ei ole. Ma saan aru, et see on väga ebameeldiv, ja ma loodan, et kellel vähegi võimalik on, kasutatakse alternatiivküttevõimalusi või minnakse üheks päevaks linnast välja sugulaste juurde," ütles vallavanem.

VKG Soojuse Jõhvi kliendid ei saa toasooja ja sooja vett alates reede õhtul kella 22-st. Kui kõik läheb plaanide kohaselt, taastub normaalne olukord pühapäeva jooksul.

Kokku läheb 370 meetri pikkusel lõigul kulgevate torude vahetus VKG Soojusele maksma 300 000 eurot.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: