80-aastane vanahärra läks kalakasvatust õppima, et oma unistus ellu viia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Iseseisvuse taastanud Eesti üks esimesi ettevõtjaid, endine lõbustuspargi pidaja ning suhkruvatimüüja Avo Eisen elab Võrumaal Rõuge Suurjärve ääres kunagises apteegimajas, kus tütar jätkab isa loodud kohviku pidamist. 80-aastane Avo läks sügisel Järvamaa kutsehariduskeskusesse kalakasvatust õppima, et viia ellu oma unistus. Sellega pole tal aga mingeid ärilisi eesmärke.

Avo Eisen on kirglik kalamees, eriti maitseb talle linask. Nüüd tahab mees endale tõestada, kas suudab ise marjast kala kasvatada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Mina tahaks viia selle asja niimoodi, et need kalamaimud, mis ma olen suuteline kasvatama nii üheaastaseks kaheaastaseks, lasta Rõuge Suurjärve ja et nad käiksid kalda ääres söömas ka. See on natuke teaduslik utoopia, aga ma püüan selle poole. Ja selle jaoks ma läksingi õppima," selgitas Eisen.

Mees on kutsekoolis õppides kalakasvatuse kohta juba mõndagi teada saanud. Ta tunnistas, et koolis on noorte kõrval veidi raske. "Natuke raske on, seda ma ütlen kohe ära. Raske on. Nemad on harjunud siin interneti peal kõik. Aga ma õpin, kodus õpetatakse mind, lapselapsed õpetavad. Aga saan hakkama," kinnitas ta.

Maaülikooli kalade tervishoiu lektor Priit Päkk ütles, et nii kõrges eas õppureid pole tal varem olnudki. Erksa meelega Avo esitab kõige rohkem küsimusi.

"Mitte sellepärast, et ta aru ei saa, vaid ta tahab teada elulisi asju. Ja paraku juhtub nii, et need elulised asjad võib-olla kala kasvatamisega päris hästi kokku ei klapi. Aga me leiame vastused ka sellistele poliitilistele ja teinekord võib-olla ka apoliitilistele küsimustele," rääkis Päkk.

Eisen kinnitas, et elujõudu õppimiseks tal jätkub. "Haigusi on ka kohutavalt, aga neid peab põdema selles vanuses. Lihtsalt muud ei jää üle," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: