Tunne Kelam saab USA-s Truman-Reagani vabaduse medali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tunne Kelam.
Tunne Kelam. Autor/allikas: ERR

Balti vabadusvõitlejad Tunne Kelam, Sandra Kalniete ja Valdas Adamkus saavad USA-s kõrge autasu - Truman-Reagani vabaduse medali.

Kolmapäeval toimub Washingtonis Vabaduse Triumfi Galaõhtusöök mälestamaks kõiki türannia ohvreid ja austamaks vabaduse kangelasi, kes on ennast ohverdanud vabaduse eest.

Galaõhtusöögil austatakse kolme Balti riikide vabaduse eest seisnut - endist Leedu presidenti Valdas Adamkust, Euroopa Parlamendi liiget ja üht Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Partei loojatest Tunne Kelamit ja Lätist valitud Euroopa Parlamendi liiget Sandra Kalnietet.

Truman-Reagani medal antakse välja kord aastas neile inimestele ja institutsioonidele, kes on näidanud üles elukestvat pühendumust vabaduse ja demokraatia ideaalidele ja seisnud vastu kõigile kommunismi türannia vormidele.

Aumedali laureaadiks saamisel ütles Tunne Kelam, et Truman-Reagani medal kuulub neile 105 vaprale Eesti kodanikule, kes 30 aastat tagasi julgesid vastu astuda võimsale Kommunistliku Partei monopolile ja panid aluse esimesele demokraatlikule parteile Nõukogude Liidus - Eesti Rahvusliku Sõltumatuse Parteile. "Ma olen uhke, et ma olin üks neist," ütles Kelam.

Kommunismiohvrite Memoriaali Fond (VOC) on Washingtonis asuv, haridusele ja inimõiguste propageerimisele pühendunud mittetulundusorganisatsioon, mis on pühendunud rohkem kui 100 miljoni kommunismiohvri mälestuse alalhoidmisele ja nende toetamisele, kes jätkuvalt elavad totalitaarsete režiimide võimu all.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: