Kohus vahistas väljapressimises kahtlustatava mehe ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Viru ringkonnaprokuratuuri taotlusel vahistas kohus mees, keda kahtlustatakse väljapressimises.

Eelmise nädala lõpus pidasid Ida prefektuuri politseinikud kinni kaks meest, keda kahtlustatakse väljapressimises ning kohtu loal võeti üks neist vahi alla.

Ööl vastu 7. novembrit võtsid Ida-Virumaal Sirgala külas kaks meest relvaga ähvardades ja vägivalda kasutades 33-aastaselt mehelt ära talle kuuluva BMW.

Samal päeval kell 10 andsid politseinikud Jõhvi-Vasknarva teel autot juhtinud mehele peatumismärguande ning pidasid kahtlustatavad kinni.
Mõlemale mehele esitati kahtlustus väljapressimises, mis on toime pandud grupis ning vabaduse võtmisega.

Jõhvi politseijaoskonna juht Andreas Kliimant sõnas, et info kiire laekumine häirekeskusele aitas juhtumi lahendamisele oluliselt kaasa.
"Kannatanu andis juhtunust viivitamatult teada ning see võimaldas politseinikel operatiivselt sündmusele reageerida ja kuumadel jälgedel kahtlustatavad kinni pidada," lisas Kliimant.

"Relvaga ähvardamine ja vägivallatsemine on tõsised kuriteod ning politsei jaoks on esmatähtis ohud võimalikult kiiresti kõrvaldada ja kahtlustatavad ühiskonnast ajutiselt eemaldada. Juhtumitele, kus pannakse toime raske isikuvastane kuritegu, reageerib politsei väga tõsiselt ja suurte jõududega," märkis ta.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokurör Veronika Lauri sõnul taotles ta meeste vahistamist, kuna prokuratuuri arvamusel püsib oht, et vabaduses viibides võivad mehed jätkata uute kuritegude toimepanemist.

"Üks kahtlustatavatest, 35-aastane mees, on varasemalt kriminaalkorras karistatud, vanglast vabanes ta tänavu juunis ning kuriteo pani ta toime katseajal. Teine kahtlustatav, 33-aastane mees, ei ole varasemalt kriminaalkorras karistatud," lisas Laur.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: