Ilm Eestis on soe ja sombune ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Lähipäevad on küll hallid ja sombused, aga õnneks püsib õhk suhteliselt soe. Kolmapäeval ulatusid madalrõhk-konnad Atlandi ookeani põhjaosast üle Skandinaavia ja Soome kuni Põhja-Venemaani

Ulatusliku madalrõhu-ala lõunaservas kandusid tihedad vihmapilved üle Briti saarte Skandinaavia suunas. Üksikuid vihmahooge tuli nii Kesk-Euroopas, Baltimaades kui ka Soomes.

Lumepilved ulatusid aga Venemaalt Valgevene ja Ukraina idaosa kohale ning Euroopa lõunapoolsed alad kattis kõrgrõhuala selgema ilmaga.

Neljapäeval jõuab üle Norra mere Nordkapi lähistele aktiivne madalrõhkkond ja selle lõunaserv katab suurema osa Soomest ja Rootsist. Lõuna-poolsemaid alasid jääb katma tugevam kõrgrõhu-ala mõju ning kahe rõhkkonna vastastikusel survel saame meie juurde tuult ja kohati sajab vihma.

Reedel jätkavad tsüklonid oma tegutsemist kaugetel põhjalaiustel, kuid Läänemere-maades tugevneb kõrgrõhuala mõju veelgi. Kuigi tihedamad sajupilved hoiavad siit eemale, siis üksikud vihmapilved jäävad siiski liikvele, millest osa külastavad ka Eesti õhuruumi.

Eelolev öö on enamasti pilvine ja kohati on udu ning tibutab ka uduvihma. Puhub muutliku suunaga tuul 1-7 m/s ja temperatuur jääb 3 kuni 7 kraadi juurde.

Hommikul jätkub pilvine ilm udu ja uduvihmaga. Edela- ja lõunatuul puhub 1- 8 m/s. Soojakraade on 3 kuni 7.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: