Kohus vahistas naise tapmises kahtlustatava mehe ({{commentsTotal}})

Autor/allikas: Pärnu Postimees/Scanpix

Harju maakohus lubas vahistada mehe, keda prokuratuur kahtlustab oma naistuttava tapmises.

11. novembril tuli 28-aastane naine 25-aastase mehe juurde külla ning kogutud andmed viitavad sellele, et nad tarvitasid koos alkoholi, samuti ei saa välistada, et nad tarvitasid ka narkootilist ainet, ütles Põhja ringkonnaprokurör Diana Helila.

"Hetkel teadmata põhjusel kägistas mees naise surnuks," ütles Helila.

Juhtunu asjaolude selgitamiseks käivitas Põhja prefektuuri kriminaalbüroo kriminaaluurimise.

Mees peeti kahtlustatavana kinni 12. novembril tema elukohas Harjumaal Saue vallas. Teda ei ole varem kriminaalkorras karistatud. Mehel ega naisel ei ole politseiga kokkupuuteid olnud. Õiguskaitseasutuste olemasolev info piirdus sellega, et mõlemad võivad tarbida narkootilisi aineid.

Mees on kahtlustatavana üle kuulatud ning ta tunnistas ennast süüdi.
"Lisaks rääkis mees, et ta hakkas 14-aastaselt tarvitama kanepit ning ajapikku hakkas ta tarvitama kangemaid narkootikume," ütles Helila.

Prokuratuur esitas kolmapäeval Harju maakohtule vahistamistaotluse, kuna kahtlustatava puhul on oht uute kuritegude toimepanemises ning ka pakku minemises.

Kohus tutvus esitatud kriminaalasja materjalidega, kuulas prokuröri, kahtlustatava ja tema kaitsja seisukohti ning andis loa mehe vahistamiseks esialgu kuni kaheks kuuks.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: