Lätlastel õnnestus legendaarne soomusauto taaselustada ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Riia motomuuseumis õnnestus Läti 100. aastapäeva eel anda huvilistele võimalus näha üht kuuest, sadakond aastat tagasi Läti armee kasutuses olnud soomusautost nimega Imanta.

Selle detailid leiti Läti, Vene ja Eesti piiri lähedalt Liepna küla ühest talust. Kaasaegse tehnoloogia abil õnnestus legendaarne soomusauto Riias taaselustada.

Lätis raudrüütliks kutsutaval Imantal on olnud neli elu - kaks rahu ja kaks sõjaajal. Soomusauto osales ka Läti vabadusvõitluses. Läti armee soomusautode kohta on ajaloolastel teavet vähe, säilinud pole ühtki joonist, on vaid mõned fotod ja paraadiülesvõtted. Arvatakse, et kõik masinad on lahinguis hävinud.

30 Imanta detaili leiti paigast, kus see masin pidas Teise maailmasõja esimestel aastatel oma viimast võitlust ja hävis.

Imanta on valminud hoopis Inglismaal, kus Esimese maailmasõja algul hakati luksusautode baasil tootma soomusmasinaid. Enamiku neist ostis Venemaa, Lätti sattus see 1918. aastal.

Lätis on valminud ka ülevaateraamat aastail 1915-1941 Baltimaades kasutatud soomukeist, seal on põnevat teavet ka Eesti kohta.

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: