Röövkala püüdmise maailmameistrid küsivad riigilt 15 000 eurot ({{commentsTotal}})

Röövkalapüüdmise maailmameistrid.
Röövkalapüüdmise maailmameistrid. Autor/allikas: Eesti Spinninguspordi Liit

Eesti spinninguspordi liidu liikmed osalesid tänavu oktoobris Inglismaal paadist röövkala püüdmise maailmameistrivõistlustel ja tulid maailmameistriks. Seetõttu pöördus liit kultuuriministeeriumi poole taotlusega saada 15 000 eurot koondise kulutuste kompenseerimiseks.

Spinninguspordi liidu juhatuse liige Ivo Sööt kirjutas kultuuriminister Indrek Saarele reedel saadetud avalduses, et Eesti koondis, kuhu kuulusid Jaanus Jakobson, Martin Meier, Roman Jakovlev, Andrus Käpp, Raigo Padar ja Ivo Sööt, osales 10.-15. oktoobril Rutland Wateri veehoidlal 11. paadist röövkala püüdmise maailmameistrivõistlustel.

"16 riigi konkurentsis tuldi esimest korda Eesti spordiajaloos maailmameistriks," märkis Sööt.

Seoses sellega palub koondis leida võimalusi oma kulutuste ehk 15 000 euro kompenseerimiseks või koondise premeerimiseks.

Koondise liige Raigo Padar kirjutas taotlusele lisatud pikemas kokkuvõttes, et sponsoreid koondisel ei olnud ning seega tuli võistlejail märkimisväärne väljaminek ise teha.

Padar tõi välja, et tiitli nimel on palju aastaid tööd tehtud. "Ma siiralt loodan, et meie koondisel on edaspidi vahendeid ja usku, et seda uuesti korrata sest see on seda väärt, uskuge," lausus ta.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: