Kaitseliit ja PPA harjutavad Ida-Virumaal koostööd ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Õppus KILP 2015. aastal Jõhvis.
Õppus KILP 2015. aastal Jõhvis. Autor/allikas: Politsei- ja piirivalveamet

Tuleval nädalal harjutavad Kaitseliit ning politsei- ja piirivalveamet (PPA) Ida-Virumaal ühisõppusel KILP 2018 koostööd.

PPA jaoks algas õppus aga juba 19. oktoobril, kui õppuse stsenaariumi järgi laekus esmane info kavandatavatest avaliku korra rikkumistest Ida prefektuuri alal. Sellest ajast alates on Ida prefektuuri kriisireguleerimismeeskond otsinud olukorrale lahendusi ja kaasanud sellesse ka teisi Virumaa ameteid, omavalitusi ja ettevõtteid.

Ida prefekt Tarvo Kruup ütles, et koostöö erinevate ametkondade vahel on väga tähtis, et kriisis võimalikult hästi toime tulla. "Kriisiolukorras on vaja kõikide ametkondade maksimaalset panust. Lauaõppuse käigus oleme kaardistanud kohalike omavalituste ja piirkonnas asuvate suuremate ettevõtete valmisolekut lahendada erinevaid elulisi väljakutseid. Sellist teadmist on meil vaja näiteks loodusõnnetuste, pikaajaliste elektrikatkestuste või muude sarnaste olukordade ajaks," sõnas prefekt.

Kaitseliidu Viru maleva malevapealik Viktor Kalnitski ütles, et sisekaitselised ühisõppused tugevdavad riigikaitsealast koostööd jõustruktuuride ja kohalike omavalitsuste vahel ning aitavad suurendada piirkonna turvalisust ja tugevdavad koostööpartnerlust.

Õppus kulmineerub reaalse harjutusega 23. kuni 25. novembril, kus mängitakse läbi erinevate üksuste tegevus sündmuste lahendamisel. Õppuse kava järgi peavad nendel päevadel politseinikud, kaitseliitlased ja teised koostööpartnerid lahendama massilisi avaliku korra vastaseid ründeid, erinevaid kuritegusid ning tuvastama ja kinni pidama relvastatud grupeeringuid.

Õppuse tegevus toimub suuremas osas Alutaguse vallas Iisaku ja Mäetaguse alevikus, aga ka Vinni vallas Tudu alevikus, Mustvee vallas Avinurme ja Lohusuu alevikus ning Lüganuse piirkonnas.

Õppuse ajal kasutatakse imitatsioonivahendeid, näiteks paukpadruneid ja lõhkepakette, mis võivad tekitada häirivat müra. Korraldajad soovitavad mürapelglikud koduloomad hoida võimalusel siseruumides.

Liiklejad peavad õppuse piirkonnas arvestama võimalike liikluskorralduse muudatustega ja järgima politseinike korraldusi. Reede õhtul ja pühapäeva pärastlõunal liiguvad õppuse alale ja alalt välja Kaitseliidu autode kolonnid.

Õppusel osaleb üle 1000 inimese Kaitseliidust, politseist ning ka päästeametist, häirekeskusest, Viru vanglast ja teisest partnerasutustest.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: