Siseministeerium maksis väärtuspõhiselt käitunud töötajatele preemiat ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Sajaeurone rahatäht.
Sajaeurone rahatäht. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Siseministeerium määras ühekordse preemia kuuele töötajale, kellest nelja puhul põhjendas seda muu hulgas tunnustusena erakordselt väljapaistva väärtuspõhise käitumise eest.

Kantsler Lauri Lugna allkirjastatud käskkiri näeb ette, et kuus töötajat saavad ühekordset preemiat vahemikus 1314 eurost kuni 2000 euroni.

Kui osa preemiasaajaist on käskkirja kohaselt saavutanud oma töös ootuspärasest paremaid tulemusi, siis nelja töötaja puhul on põhjuseks ka erakordselt väljapaistev väärtuspõhine käitumine.

ERR-i küsimusele, kas väärtuspõhist käitumist tuleb siseministeeriumis sedavõrd harva ette, et see vajab premeerimist, vastas ministeeriumi kommunikatsiooninõunik Olja Kivistik, et väärtuspõhise preemiaga tunnustatakse neid töötajaid, kes on saavutanud oma töö eesmärgi, kuid lisaks teinud midagi enamat.

"On selleks siis innovaatilisema lahenduse väljamõtlemine, kolleegi aitamine mõne projekti läbiviimisel või keerulise ülesande lahendamisel vastutuse võtmine. Mida suurem on töötajate ja asutuse väärtuste ühisosa, seda tõenäolisem on kogu organisatsiooni ühtsus. Silmapaistva väärtuspõhise käitumise eest preemia määramine annab siseministeeriumil võimaluse näidata, et me hindame seda, kuidas inimesed oma tööülesandeid täidavad," põhjendas ta.

Kivistiku sõnul ei ole tulemustasude jaoks eraldatud lisasummasid, vaid muutunud on nende jagamise põhimõte.

Siseministeeriumi palgajuhendi kohaselt on töötajaid võimalik tunnustada siis, kui töö on vahetu juhi hinnangul tehtud oodatust kiiremini või paremini või töötaja on edendanud organisatsiooni toimimist läbi tunnustust vääriva väärtuspõhise käitumise.

Väärtuspõhiseks käitumiseks peab ministeerium nelja põhiväärtust: avatud mõtlemist, ise vastutamist, teiste kaasamist ja igaühest hoolimist. Töötaja väärtuspõhist käitumist ja töötulemuste saavutamist hindab vahetu juht. 

Siseministeeriumis töötab 195 inimest.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: