Pärnu tuleva aasta suurimad investeeringud lähevad haridusse ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu järgmise aasta riigieelarve on 75 miljonit eurot. Suurimad investeeringud lähevad haridusse.

Pärnu rahanduse abilinnapea Meelis Kukk ütles "Aktuaalsele kaamerale", et eelarvega, mis on haldusreformi tulemusena tekkinud oluliselt suurema omavalitsuse esimene, on tehtud tõsist tööd. Eelarve maht - 75 miljonit eurot - on läbi aegade suurim.

"Meie tulem on kümmekond protsenti suurem, see on ligi kaheksa miljonit. Samuti on vajadus laene võtta kolm miljonit väiksem. Ja linna võlakoormus on ligi seitse protsenti väiksem - 35 protsenti. See loob kõik hea aluse investeerimiseks. Investeeringute maht on samuti rekordiline - 23 miljonit eurot," selgitas Kukk.

Kõige rohkem raha läheb haridusse, muu hulgas renoveeritakse Tammsaare kool. See aga pole kõige suurem investeering.

"Kõige suurem investeering on kompleks - lasteaed pluss ujula. Oleme kavandanud ligi kümme miljonit eurot. Teisel kohal on traditsiooniliselt teed-tänavad," ütles Kukk.

Palju aastaid on oodatud võimalust linna tänavavalgustus korda teha. Nüüd on selleks, et vanad lambid ökonoomsematega asendada, kavandatud üle miljoni euro.

"Päris kaaluka osa moodustavad investeeringud, mis tulenevad ühislepingutest. Kõige rohkem saab kõige väiksem meie osavald. Proportsionaalselt küll kõige väiksem saab kõige rohkem. Me investeerime kahe aastaga - see on 2018 ja tuleval aastal 2019 - üle 400 000 euro omavahenditest. See summa on kaks ja pool korda suurem, kui Tõstamaa oli suuteline iseseisvalt," rääkis Kukk.

Linnaeelarve esimene lugemine volikogus toimub 29. novembril.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: