Kuperjanovlased läbisid 100-kilomeetrise seersandirännaku ({{commentsTotal}})

Kuperjanovi jalaväepataljoni read täienesid ligi 150 nooremallohvitseriga, kellele omistati auaste pärast 100-kilomeetrise seersandirännaku läbimist.

Teisipäeva hommikul lahingülesandega alanud rännakul pidid õppurid tõestama, et on omandanud vajalikul määral teadmisi ja oskuseid allüksuse juhtimiseks ning erialaste ülesannete täitmiseks.

"Rännaku edukaks läbimiseks pidid õppurid tõestama, et neis on sitkust, vastupidavust ja vaimset tugevust – omadused, mis teevad tubli allohvitseri," ütles rännaku läbiviija leitnant Kristjan Muuli.

Orienteeruvalt 100-kilomeetrise lahingvarustuses läbitud jalgsirännaku kestel tuli võitlejatel sooritada nii lahingülesandeid kui ka erinevaid meeskonnatööd treenivaid harjutusi. Rännak kulmineerus kolmapäeva õhtul traditsioonilise seersandikslöömise tseremooniaga Vastseliina piiskopilinnuses.

Värskete nooremallohvitseride teenistus jätkub nooremallohvitseride erialakursusel ning lõppeb järgmise aasta mais õppusega Kevadtorm 2019.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: