Lõuna-Korea kohus mõistis sektijuhi jüngrite vägistamise eest vangi ({{commentsTotal}})

Lee Jaerock.
Lee Jaerock. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Lõuna-Koreas mõisteti neljapäeval ususekti juht kaheksa naissoost jüngri vägistamises süüdi ja saadeti 15 aastaks vangi.

Pastor Lee Jaerocki (75) ohvrid "olid võimetud vastupanu osutama, sest allusid süüdistatava absoluutsele usulisele autoriteedile", ütles Souli keskringkonnakohtu kohtunik Chung Moon-sung. 

Tehnoloogiliselt arenenud Lõuna-Koreas on usulised tõekspidamised levinud, rohkem kui 44 protsenti inimestest määratleb end usklikuna. Enamik neist kuulub peavoolukirikute hingekirja, kuid levinud on ka äärmuslikud ususektid. 

Lee asutas Souli kunagises vaeses Guro linnajaos Manmimi keskkiriku, millel oli 1982. aastal kõigest 12 järgijat. Praeguseks on sekt kasvanud 130 000 liikmega masinavärgiks, millel on kasutada suur auditoorium, suur peakorter ja imerohtusid reklaamiv veebileht.

Varem sel aastal otsustas kolm Lee jüngrit tuua avalikkuse ette sektiliidri seksuaalse väärkäitumise. Nende sõnul kutsus Lee nad oma korterisse ja sundis neid endaga seksima. 

"Ma ei saanud talle ära öelda," ütles üks ohvreist Lõuna-Korea televisioonile. "Ta oli midagi enamat kui kuningas. Ta oli jumal," sõnas lapsest saati sekti kuulunud naine. 

Sektijuhi vastu esitas kriminaalkaebuse kaheksa naist ning kohus leidis, et Lee vägistas ja ahistas neid pika aja jooksul "kümneid kordi". 

"Süüdistatav on andis oma jutluste käigus otseselt või kaudselt mõista, et ta on püha vaim, tekitades sellega enda ümber jumalikkuse oreooli," lausus kohtunik. 

Ohvrid uskusid teda olevat "püha olend, kes kasutab püha võimu", lisas ta. 

Lee eitas kõiki süüdistusi ja tema advokaadid süüdistasid naisi kättemaksu taotlemises pärast sektireeglite rikkumise eest kogudusest välja heitmist. 

Toimetaja: Laur Viirand

Allikas: BNSHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: