Saue valda kerkib Baltikumi suurim andmekeskus ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Projekti eskiis.
Projekti eskiis. Autor/allikas: MFC Group

Soome ja Eesti investoritest ning tehnoloogiaekspertidest koosnev MCF Group Estonia OÜ ehitab enam kui 100 miljoni euro eest Sauele Baltikumi suurima andmekeskuse.

MCF Group Estonia juhi Kert Everti sõnul on sellises mahus andmekeskuse ehitamise maksumus esimeses etapis suurusjärgus 25 miljonit eurot. Projekti koguinvesteering võib ulatuda üle saja miljoni euro.

MCF tegeles sobiva asukoha valimisega ligi kaks aastat. Riskianalüüsi tulemusel otsustati keskus rajada Saue valda, sest seal on tagatud parimad eeldused turvanõuete täitmiseks ja sealt kulgeb läbi vajalikus mahus töökindlaid elektri- ja fiiberoptika ühendusi.

"Sauel on ka mitu potentsiaalset arendusprojekti ja ettevõtet, mis saaksid seadmete jahutamisest vabanevat jääksoojust taaskasutada ning sellega nii keskkonda kui ka raha säästa," rääkis Evert.

MCF andmekeskus ehitatakse valmis mitmes etapis. Projekteerimine tehti koostöös Soome erialaspetsialistidega. Andmekeskuse ülesehitus on modulaarne, mis tähendab, et iga kliendi jaoks on võimalik välja ehitada vajadustest lähtuvalt privaatsed seadmeruumid. Lisaks luuakse võimalused tänapäeval populaarsust koguvate väikeste konteinertüüpi andmekeskuste majutamiseks.

Esimese kuuemegavatise võimsusega hoone ja selleks vajaliku taristu ehitamine peaks algama 2019. aasta esimeses pooles ning eeldatav valmimise tähtaeg on aasta lõpus.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: