Miinuskraadidele lisanduv lõunatuule torm teeb olemise väga kõledaks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi/ERR

Üürike rahulik talveilm on peagi möödanik ning nädala teine pool tuleb väga valju lõunakaare tuulega, seejuures püsivad kohati korralikud miinuskraadid, mis olemise äärmiselt kõledaks muudab.

Ööl vastu neljapäeva tugevneb esmalt Läänemerel, hommikul ka meie rannikuvetes edela- lõunatuul, mis lõõtsub puhanguti 20 m/s, seisab ilmateenistuse prognoosis. Päeval jooksul jätkub tuule tõus merel puhanguti 25, meie rannikuvetes üle 20 m/s ja ka sisemaal kerkivad puhangud 15 m/s.

Õhutemperatuur on -5°C ümber, sisemaal langeb öösel veel -10°C lähedale, üksnes meretuulele avatud rannikul on termomeetrinäidud pisut kõrgemad.

Reedel püsib merel lõunatuule torm, meie rannikuvetes on puhanguid 23, sisemaal üle 15 m/s. Temperatuurifoon on valdavalt miinuspoolel, vaid Eesti lääneservas tõuseb 0°C ümbrusse.

Laupäeval pöördub tuul enam kagusse, aga on öösel ikka sama jõuline, alles päeva peale annab pisut järele. Kuid tasapisi tagasi tõmbuvas tuules suundub temperatuur taas langusesse, hommikune võimalik miinimum on -10°C lähedal ja päevane foon -5°C ümber.

Külma püsimise tagab kõrgrõhkkond, mis küll taandub Venemaale, aga on siiski piisavalt võimas ja ulatub servaga Läänemere idarannikuni. Atlandilt on ridamisi tulekul uusi madalrõhkkondi, millele annab jõulist energiat ookeani kohalt kaasaliikuv soe.

Läänemere ümbrusse koondub kahe rõhuala terav vastasseis ja tormine tuul, mis koos miinuspoolele jääva temperatuurifooniga muudab enesetunde väga kõledaks ning jahutav mõju on erakordselt suur.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: