Kohus mõistis paate varastanud mehe vangi ({{commentsTotal}})

Paat
Paat Autor/allikas: Politsei

Pärnu maakohus mõistis paatide varastamisega tegelenud mehe ligi kaheks aastaks vangi.

Kohus mõistis Tanel Mölleri süüdi süstemaatilistes vargustes ning tulirelva ja laskemoona ebaseaduslikus käitlemises ja mõistis tall koos varasema kandmata karistuse liitmisega ühe aasta, 11 kuu ja 26 päeva pikkuse vangistuset.

Kohus konfiskeeris Möllerilt ümberehitatud signaalraketi püstol Zoraki 917-S ning sileraudse jahipüssi IžB-47.

Möller peab hüvitama kannatanutele tsiviilhagid kokku 2403,5 eurot. Kohus on tsiviilhagide tagamiseks arestinud tema sularaha 737,05 eurot.  

Süüdistuse järgi varastasid Tanel Möller ja Jaan Hallikas kaks mootorpaati ning paaditarvikud möödunud aasta suvel Heltermaalt ja sõudepaadi ning selle juurde kuulunud asjad Noarootsist. Lisaks süüdistas prokuratuur Möllerit ebaseadusliku tulirelva ja laskemoona omamises.

Kolmapäevasel kohtuistungil Hallikat kohal polnud. "Politsei andis kohtule teada, et sundtoomise määrust nad täita ei suutnud ja meest tabada ei õnnestunud, mispeale taotles prokurör kohtuistungil Hallikase eraldamist eraldi menetlusse, " ütles kohtunik Piia Jaaksoo. 

Kohus eraldas Hallikase eraldi menetlusse.

"Mehed tulidki Tallinnast siia plaaniga hakata Läänemaal vargile," ütles prokurör Indrek Kalda. "Nüüdseks on osa varastatud asjadest omanikele tagastatud ning ülejäänu nende kasuks rahalise hüvitisena välja mõistetud," märkis ta.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: