Päästeameti meditsiinimeeskond tahab saada WHO tunnistust ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti päästeameti meditsiinimeeskond taotleb Maailma Tervishoiuorganisatsiooni (WHO) tunnistust. Kui see välja teenitakse, on meeskonnal kõrgeim võimekustase Balti- ja Põhjamaades.

Eesti meditsiinimeeskond hangib kolm päästetelki, mida saab kasutada välihaiglana, kontorina puhke- või majutuskohana. Kaugem eesmärk on saada WHO tunnistus. See näitab, milliseid ülesandeid konkreetse tsiviilmeditsiini meeskonna õlule panna, et abilised ei tekitaks katastroofi üle elanud riigile hoopis lisakoormust, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Eesti meeskonnal on eesmärk saada teine aste kolmeastmelisel hindamisskaalal.

"Me tahamegi olla meie regioonis esimene, kes saab selle sertifikaadi. Lähimatest naabritest Norral on küll aste madalam, mida meie püüdleme, aga kui me vaatame mujal Euroopas, siis on üksikutes riikides ainult see olemas," selgitas Pärnu haigla anestesioloog, Eesti päästemeeskonna meditsiinirühma juht Raido Paasma.

Telgid peavad saabuma enne uut aastat, kuid meeskonnal on plaanis hankida ka muud varustust - näiteks jäätmepõleti, sest kriisipiirkonnas valitseb tihti prügiuputus.

Euroopa Komisjonilt saab rahvusvahelisse nimekirja kuuluv meeskond küsida toetust tunnistuse saamiseks.

"Me tahame saada vaiksemaid generaatoreid kui meil tänasel päeval on, sest patsienti on raske ravida, kui generaator teeb ukse taga väga valju häält," ütles Paasma.

WHO määratud kontrollijad ehk mentorid on andnud meeskonnale kaheksa lehekülje pikkuse ettekirjutuste nimekirja.

"Näiteks see, et me töötame praegu ka selle nimel, et ravimiametist saada kiirkorras kokkulepet, et me tohime välja viia ravimid, tarvikud, millele tegelikult väljaviimiseks on luba vaja," rääkis Paasma.

Eesti otsingu- ja päästemeeskonnal on sertifikaat juba olemas. Järgmise aasta lõpus loodab selle välja teenida ka meditsiinimeeskond.

Eestil puudub transpordilennuk abi kriisipiirkonda toimetamiseks. Päästeamet teeb koostööd kullerifirmaga DHL, mis toimetab meeskonnad kriisipiirkonnale lähimasse lennujaama.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: