Galerii: Rohelised valisid üldkogul uue juhatuse

{{1543673040000 | amCalendar}}

Erakond Eestimaa Rohelised valis laupäeval Tallinnas erakorralisel üldkogul uue juhatuse ja esitles erakonna valimisplatvormi põhisõnumeid riigikogu valimisteks.

Üldkoosolekul võeti vastu uus põhikiri ja kinnitati uus üldprogramm, mis on erakonna tööplaan järgmiseks kümnendiks. Uus põhikiri, mille alusel on piirkondade moodustamine ning seal ka hääletuste korraldamine märksa lihtsam.

Erakonna erinevatele kogudele tekkis juurde otsustusvabadust.  Üldprogramm kinnitab erakonna pühendumust meie riigi keskkonna ja rahva kaitsel. Lisaks põhidokumentide vastuvõtmisele valiti ka uus juhatus.

Uude juhatusse osutusid valituks Johanna Maria Tõugu, Kai Künnis-Beres, Fideelia-Signe Roots, Ulvi Koop, Helina Tilk, Marko Kaasik, Timur Sagitov, Kaspar Kurve, Steve Truumets, Joonas Laks, Aleksander Laane ja Olev-Andres Tinn ja Züleyxa Izmailova. Roheliste juhatuses on alates tänasest kuus naist ja seitse meest. 

"Ma olen rõõmus, et naiste osakaal juhatuses suurenes, sest naiste aktiivne osalus poliitikas ja riigi juhtimises peab suurenema. Miks? Selleks, et teha paremaid otsuseid meie tulevikku silmas pidades," erakonna esinaine Züleyxa Izmailova.

"Töörühmad peavad viimase poole aasta jooksul kõikide liikmete, huvigruppide ja spetsialistide esitatud sisendid vormima üheks tervikuks. Valimisplatvorm on meie nelja Riigikoguaasta tööplaan. Kutsume kõiki rohelise ilmavaate esindajaid meiega liituma, et head plaanid teoks teha," ütles erakonna juhatuse liige Aleksander Laane.

Erakond Eestimaa Rohelised on rohelisel ideoloogial põhinev Eesti erakond, mis asutati Tallinnas 25. novembril 2006. Erakonna moodustamisele eelnes Rohelise erakonna algatusgrupi töö. 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: