Päästeameti hoiatused kalameeste jääleminekut ei takista ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Otepääl Pühajärvel vajus teisipäeva hommikul 300 meetri kaugusel kaldast kalamees läbi jää. Sedapuhku oli tegemist õnneliku õnnetusega. Kuigi päästeamet on hoiatanud nõrga jää eest, toimivad kalurid ikka oma äranägemise järgi.

"Otepääl Pühajärvel oli hommikul natuke peale kaheksat veeõnnetus, kus kaks kalameest olid läinud järvele ja üks nendest vajus läbi jää. Õnneks, et teine mees jäi jää peale ja sai aidata," selgitas päästeameti Võru komando operatiivkorrapidaja Üllar Tähe "Aktuaalsele kaamerale".

Kuigi päästeamet on öelnud, et jääle minek on praegu ohtlik ja näiteks Tamula järvel on Võru linn välja pannud hoiatavad keelumärgid, et jääleminek toimub ainult omal vastusel ja see on ohtlik, ei takista see kohalikke kalamehi.

"Aktuaalne kaamera" luges teisipäeval Tamula jääl kokku 12 kalameest. Läbi jää kukkumist nad ei kartnud.

Päästeamet rõhutas, et kuigi väljas on olnud mõnda aega miinuskraadid, pole see olnud siiski piisav, et minna ohutult jääle. Tähe sõnul tuleks jälgida veekogude iseärasusi ning meeles pidada lihtsat reeglit.

"Alati veenduda jääle minekuks jää paksuses ja kui on ikkagi alla kümne sentimeetri, siis mitte minna," ütles Tähe.

Kui siiski otsustakse jääle minna, tuleb mõelda ka ohutusele: seljas peaks olema võimalikult kerged riided ning kaelas jäänaasklid.

"Nendest naasklitest on ainult siis kasu, kui need naasklid on pandud kaela ja need saab alati kätte. Ja oleme nüüd siin vette kukkunud, siit me saame nad siis kohe kätte ja ongi nad kasutusvalmis. Ja jää ääre külge ja kui jõudu-jaksu on ja riided väga märjad ei ole, siis jõuame tõmmata ennast jääle," selgitas Tähe.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: