Majutusettevõtetes peatunud turistide arv oktoobris suurenes ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Turistid Tallinnas.
Turistid Tallinnas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Majutusettevõtetes peatus tänavu oktoobris kokku 274 000 sise- ja välisturisti ehk üks protsent rohkem kui eelmise aasta oktoobris, eelmise aasta oktoobriga võrreldes suurenes sise- ja vähenes välisturistide arv.

Majutusettevõtetes peatus 163 000 välisturisti ehk kaks protsenti vähem kui eelmise aasta oktoobris, teatas statistikaamet.

Soomest, Venemaalt ja Lätist saabus oktoobris 98 600 turisti ehk 61 protsenti välisturistidest. Soome ja Venemaa turiste peatus majutusettevõtetes vastavalt üheksa protsenti ja üks protsent vähem kui aasta varem, Läti turiste aga viis protsenti rohkem.

Samuti saabus rohkem turiste mitmest Euroopa riigist – Saksamaalt, Leedust, Norrast ja Hispaaniast. Aasia riikidest saabus vähem turiste kui eelmise aasta oktoobris.

72 protsenti välisturistidest eelistas jääda ööbima Tallinna. Pärnu majutusettevõtetes peatus kaheksa protsenti, Tartu majutusettevõtetes kuus protsenti ning Ida-Viru maakonna majutusettevõtetes eli protsenti välisturistidest. 65 protsenti välisturistidest olid puhkusereisil ja 27 protsenti tööreisil.

Siseturiste peatus majutusettevõtetes 111 000 ehk kuus protsenti rohkem kui aasta varem oktoobris. 58 protsenti siseturistidest olid puhkusereisil ja 30 protsenti tööreisil.

Majutusteenuseid kasutanud siseturistidest peatus Harju maakonnas 28 protsenti, Tartu ja Pärnu maakonnas vastavalt 16 protsenti ja 13 protsenti ning Ida-Viru maakonnas 11 protsenti.

Oktoobris pakkus külastajatele teenust 1005 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 20 000 tuba ja 47 000 voodikohta. Täidetud oli 46 protsenti tubadest ja 35 protsenti voodikohtadest.

Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 38 eurot, see on sama palju kui eelmise aasta oktoobris. Harju maakonnas maksis ööpäev majutusettevõttes 44 eurot, Ida-Viru ja Pärnu maakonnas 31 eurot ning Tartu maakonnas 36 eurot.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: