Hannes Danilov sai erameditsiinikontserni Confido juhiks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hannes Danilov ERR
Hannes Danilov ERR

Endine haigekassa juht ja sotsiaalministeeriumi ekskantsler Hannes Danilov asus detsembrist juhtima erameditsiinikontserni Confido Healthcare Group.

Confido Healthcare Groupi ühe omaniku Tarmo Laanetu sõnul plaanib ettevõte Danilovi kogemuste toel lähiaastail kasvada Eesti suurimaks eraarstiabi pakkujaks.

"Ma olen alati olnud veendumusel, et solidaarsus on ja jääb Eesti tervishoiu põhialuseks. Samas on täiesti loomulik areng, et iga päevaga kasvab nõudlus täiendavate teenuste järele ja erakliinikutel on sageli võimalus reageerida ootustele kiiremini ning arvestada teenuste ülesehituses ja kvaliteedis erinevate sihtrühmade huve," selgitas Danilov, kes viimased viis aastat töötas TÜ Kliinikumi juhatuse liikmena.

Danilov lisas, et ise arstiabi eest tasuvate patsientide hulk, kes soovivad saada kogu ambulatoorse teenuse ühest kohast, on viimastel aastatel hüppeliselt kasvanud. Confido Healthcare Group koondab ligi sadat Eesti arsti ja spetsialisti rohkem kui 20 erialalt ning omab muu hulgas vaimse tervise keskust, töötervishoiukliinikut, radiloogilistele teenustele spetsialiseerunud kliiikut ning pakub sõltuvushäirete ravi.

Kontserni juhatusse kuulub koos Daniloviga Confido erameditsiinikeskust juhtiv Kadi Lambot.

Hannes Danilov on Eesti tervishoius tippjuhina töötanud viimased 20 aastat. Ta juhtis kümme aastat haigekassat ning on töötanud TÜ Kliinikumi juhatuse liikmena, sotsiaalministeeriumi ja Tallinna Ülikooli kantslerina ja Lääne maavanemana.

Danilov on Maailma Tervishoiuorganisatsiooni ekspert Kõrgõzstanis ja eelnevalt ka Kasahstanis ning on nõustanud sotsiaalvaldkonnas Gruusiat ja Moldovat. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli keemikuna ning täiendanud end Harvardi Ülikoolis, Stockholmi Majandusülikoolis ja Estonian Business Schoolis.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: