Soome hiiglasliku äritehingu ootel: hiinlased tahavad osta Amer Sportsi ({{commentsTotal}})

Amer Sportsile kuuluvad teiste seas kaubamärgid Salomon, Atomic, Peak Performance ja Wilson
Amer Sportsile kuuluvad teiste seas kaubamärgid Salomon, Atomic, Peak Performance ja Wilson Autor/allikas: amersports.com

Hiinlased on viimastel aastatel ostnud ridamisi Soome ettevõtteid, peamiselt kõrgtehnoloogia vallas, ent nüüd on hiinlaste Anta Sportsi juhitud konsortsium teinud pakkumise soomlaste Amer Sportsi ostmiseks. Spordivahendeid tootva Amer Sportsi tuntumad kaubamärgid on Salomon, Atomic ja Suunto.

Amer Sportsi müümisest on räägitud juba mõnda aega. Hiina konsortsium on nüüd teinud ostupakkumise 40 eurot aktsialt ehk kokku 4,6 miljardit eurot. Ameri juhatus soovitab aktsionäridel pakkumine heaks kiita.

Suurem osa Ameri toodangust valmistatakse välismaal, aga spordi- ja sukelduskellade tootja Suunto tootmine on suures osas Soomes. Anta Sportsi brändijuht James Zheng kinnitas intervjuus Soome ringhäälingule Yle, et ettevõtte tegevust tehing lähiajal ei mõjuta ja peakontor jääb Helsingisse

"Suuntol on Helsingis 400 töötajat, ettevõte püsib põhimõtteliselt siin, me jätkame firma arendamist. Spordivaldkonnas toimub digitaalne revolutsioon ja Suunto osaleb selles," rääkis James Zheng Ylele.

Finantsteenuste ettevõtte Daiwa analüütikute hinnangul on Ameri ostmine Antale kasulik. Daiwa septembrikuise raporti kohaselt sobivad Amer Sportsi kaubamärgid hästi ettevõtte strateegiaga ja kuna need on Hiina turul suhteliselt uued, värskendavad need Anta brändikogu kodumaal ning aitavad ühtlasi Antal saada ülemaailmseks spordibrändiks. Ameri kaubamärgid on ju tuntud kogu maailmas.

Kui Amer Sportsi müük teoks saab, on see üks suuremaid tehinguid Soome majanduse ajaloos. Viimati toimus nii suur soome ettevõtte müük välismaalastele viis aastat tagasi, kui Microsoft ostis 5,4 miljardiga Nokia telefonitootmise ning paar aastat tagasi, kui Hiina Tencent ostis 6,5 miljardi euroga soomlaste mobiilimängude tootja Supercell.

Hiinlased on teinud ridamisi investeeringuid Soome. Näiteks eelmisel aastal ostsid Hiina ettevõtted osaluse autotehases Valmet Automotive, samuti nutiseadmete testimissüsteemide ja autode programmeerimisega tegelevad ettevõtted. Enamik Hiina investeeringud on kõrgtehnoloogia valdkonnas.

Investeeringuid edendava FinPro Hiina suuna juhi Zhu Bini sõnul tahab Hiina oma innovatsioonivõimekust suurendada ja Soome on selleks hea partner. "Soomes on stabiilne ja etteaimatav ärikeskkond, kõik toimib hästi, Soomel on hea lennuühendus Hiinaga ning vähetähtis pole ka geograafiline asukoht: ajavahe on viis tundi ja see tähendab, et Euroopa riikidest on Soomega kõige rohkem kattuvat tööaega," märkis Zhu Bin.

Toimetaja: Mirjam MäekiviHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: