Tuleval sügisel lahkub ametist kaks riigikohtunikku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Riigikohus.
Riigikohus. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Riigikogu vabastab alates tuleva aasta 1. septembrist ametist riigikohtunikud Malle Seppiku ja Eerik Kergandberg, kuna nad soovisid pensionile jääda.

Kohtute seaduse alusel vabastab riigikohtu liikme ametist riigikogu riigikohtu esimehe ettepanekul.

Malle Seppik asus riigikohtunikuna tööle 2014. aastal, enne seda töötas ta 21 aastat Tallinna ringkonnakohtu kohtunikuna. Lisaks on ta olnud ka rahvakohtunik ja pikaaegne prokuratuuri vanem- ning eriti tähtsate asjade uurija.

Kohtunikuna on Seppik osalenud omavalitsusorganite töös, kuuludes Kohtute Haldamise Nõukoja ja distsiplinaarkolleegiumi liikmete hulka. Samuti on ta olnud tsiviilkohtumenetluse seadustiku eelnõu väljatöötamise töögrupi liige ja kuulunud ka mitmesse teise tsiviilõiguse töörühma. 1997. aastal omistas president Lennart Meri Malle Seppikule Riigivapi V klassi teenetemärgi.

Eerik Kergandberg on riigikohtuniku ametit pidanud 1993. aastast, lisaks on ta tuntud ja tunnustatud Tartu Ülikooli karistusõiguse õppejõud ning kirjutanud rohkelt erialaseid artikleid ja publikatsioone.

Kergandberg on aktiivne kohtunike omavalitsusorganite liige, talle on 2017. aastal omistatud kohtute aumärk teenete eest kohtunikuameti ja Eesti kohtusüsteemi tutvustamisel.

Aastal 2004 tunnustas president Arnold Rüütel teda Valgetähe II klassi teenetemärgiga.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: