Kutsekoda: Eestis töötavate inimeste arv on 2026. aastal sama kui praegu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Sihtasutus Kutsekoda prognoosib, et kui eelmise aasta seisuga oli Eestis tööga hõivatud 659 000 inimest, siis aastal 2026 on 655 000. Eesti iive on küll negatiivne, kuid vanemaealiste osakaal tööturul kasvab.

Kuigi töötajate arv jääb enam-vähem samaks, muutub see, kus inimesed töötavad. Kõige enam kasvab tööhõive tarkvaraarenduses ja telekomsektoris, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Seoses sellega, et paljud praegused töötajad lähevad pensionile, on tööturule vaja juurde õpetajaid ja lasteaiatöötajaid, õdesid ja hooldajaid ning ehitajaid ja autojuhte.

Töökohtade arv langeb aga avalikus halduses, kauplustes, põllumajanduses, rõivatööstuses ning veonduses ja laonduses. Paljud töökohad loetelus on sellised, mis kaovad, kui ettevõtted investeerivad tehnoloogiasse.

"Ma tooksin märksõnana välja automatiseerimise ja tehnoloogilised muutused. Seal, kus on võimalik töid automatiseerida, seal seda ka tehakse. Kui me läheme kauplusesse, siis seal me näeme iseteeninduskassasid. Need on juba täna argipäev. Kindlasti tööstuses toimub samuti protsessi automatiseerimine," selgitas Kutsekoja uuringu üks autoritest Siim Krusell.

Tema sõnul on vanemaealiste inimeste osakaalu kasv tööturul väljakutse. Ta lisas, et lähema kümne aasta jooksul ongi tööturul üha tähtsam märksõna täiend- ja ümberõpe.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: