Vene telekanal esitles noortefoorumi maskotti päris robotina ({{contentCtrl.commentsTotal}})

"Robot" Boriss. Autor/allikas: Video stoppkaader

Venemaal Jaroslavli linnas toimus kolmapäeval noorte karjäärifoorum, kus teemaks oli ka moodne tehnoloogia. Paraku aga võttis riiklik telekanal Rossija 24 kodumaiste tehnoloogiliste saavutuste teemat liiga tõsiselt ning esitles ühel etteastel robotikostüümi kandnud näitlejat kui Venemaal toodetud päris robotit.

Foorumi näol on tegu haridusministeeriumi poolt toetatud iga-aastase üritusega, mille algatajaks olevat omal ajal olnud president Vladimir Putin ise, vahendavad Meduza, Tjournal, Raadio Vaba Euroopa jt.

Seekord oli foorumil näha ka Borissi-nimelist maskotti. Tegemist oli robotikostüümi kandva mehega ning nagu ka fotodelt näha oli - näiteks näitleja kael kostüümi vahelt paistmas - ei üritanud foorumi korraldajad kuidagi mõista anda, et tegu on päris robotiga. Ka foorumi külastajatele pidi olema igati selge, et tegu ei ole päris robotiga, sest noored tegid inimkeeli rääkinud maskotiga meelsasti koos fotosid.

Tjournal selgitas ka välja, et robotikostüümi näol on tegu hoopis Vene firma Show Robots tootega nimega "Robot Aljoša", mida saab erinevateks üritusteks rentida või soovi korral ka 3300 euro eest osta.

Küll aga ei paistnud seda mõistvat Kremli-meedia võttegrupp ning nii läkski Rossija 24 eetrisse uudisklipp, kus näidati uut kodumaist tehnoloogilist tippsaavutust. Saatelõigu taustal rääkis reporter sellest, kuidas tegu on ühe kõige moodsama robotiga, kes oskab juba tantsida ning seda mitte üldse halvasti.

Rossija 24 video tekitas mujal Vene meedias ja eriti sotsiaalmeedias rohkelt naeruvääristamist.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: