Ilmus raamat Eesti-Hiina suhetest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu ülikooli nooremteadur Urmas Pappel esitles neljapäeval esimest tervikkäsitlust Eesti ja Hiina suhetest.

Raamat võtab vaatluse alla nii Eesti-Hiina majanduslikud ja diplomaatilised suhted kui ka selle, kuidas eestlaste kogukonnad Hiinas sajandi alguses elasid.

Kõik tekstid on teosesse kirja pandud nii eesti, hiina kui ka inglise keeles.

Raamatu autorite sõnul on kahel pealtnäha üsna erineval riigil ootamatult palju ühist.

"Ajaliselt on raamat ikkagi määratletud või piiratletud 20. sajandi esimeste kümnenditega kuni 1940. aastateni. Huvitaval kombel olid Eesti ja Hiina just sellel ajal üpris sarnases olukorras. Nad olid pidid noorte riikidena ennast kehtestama maailmaareenil - Hiina Vabariik oli loodud 1911. aastal, Eesti Vabariik 1918 - ja kuidas siis sellises keerulises olukorras hakkama saada, kuidas luua omavahelisi suhteid ja kuidas tegeleda ka välisvaenlastega," selgitas raamatu autor, Tartu ülikooli nooremteadur Urmas Pappel.

"Aga võib-olla kõige huvitavam on just need lood eestlastest, kes läksid sinna mingisugust ametit pidama. Me räägime arstidest väga palju, räägime diplomaatidest, misjonäridest, aga ka näiteks eradetektiividest, kes tegutsesid Shanghais samal ajal," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: