Kihnu päästehoone sai nurgakivi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kihnu päästehoonele, mille seinad on juba püsti ja katuski peal, pandi pidulikult nurgakivi. Maja, mis läheb maksma 1,7 miljonit eurot, hakkab lisaks Kihnu päästekomandole kasutama ka Pärnu politseijaoskond.

Kui ilm hakkab talviseks kiskuma, siis on päris tore, kui tavaliselt lageda käes toimuv tseremoonia saab teoks katuse all ja Kihnule omaselt koos pillimänguga.

Kihnu vallavanem Ingvar Saare ütleb, et saare jaoks on tegemist sajandi sündmusega, sest ettevalmistused algasid juba kümne aasta eest.

"Riigil on prioriteet väikesaared olnud ja täna selle hoone ehitamine näitab ka, et väikesaared ei ole selline unustatud koht. Riik tahab ise näidata ka, et turvalisus väikesaartel on oluline," ütles Kihnu vallavanem Ingvar Saare.

Lääne päästekeskuse juhi Heiki Soodla hinnangul on Kihnus päästjaid piisavalt.

"Siin töötab seitse päästjat. Päästjad on saanud väljaõppe ja pakuvad kohalikule kogukonnale lisaturvalisust," ütles Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla.

Kuidas aga on Lääne päästekeskuse teiste komandohoonetega?

"Pikk tee on veel ees. Ka meie peamaja on projekteerimisel ja peaks valmima 2020. Tõstamaa sai endale uue värskema hoone, samamoodi Lihula päästekomando hoone peaks jõuludeks valmis saama uues kuues. Üldine kinnisvara seis Lääne päästekeskuses on hea," kinnitas Soodla.

Ka Pärnu politseijaoskond saab uude majja ruumid, kus vajadusel tööd teha. Alalist politseivalvet sinna siiski ei tule.

"Üle pika aja saab meil Kihnus, jah, olema selline koht, kus me saame tulla justkui oma koju, kus meil on võimalus tööd teha ja võimalus kogukonnaga asju arutada. Siin on tegelikult ka üks väike kamber planeeritud, kus on võimalik inimesi kinni pidada. Ma siinkohal tooksin välja mõtte, mida ütles vallavanem Ingvar Saare vaikselt siin mulle: ta loodab, et see, et siin saab olema kinnipidamiskamber, ei tekita kinnipeetavaid," ütles Pärnu politseijaoskonna juht Andres Sinimeri.

Hoone tellija on Riigi Kinnisvara AS, selle projekteeris arhitektuuribüroo OÜ Studio Paralleel arhitekt Jaak Huimerind ja ehitab Pärnu REV Ehitus.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: