Pärnu jääohutuse päeval sai õpetust jääauku kukkumise puhuks ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnus toimunud vee- ja jääohutuse päeval "Sina jää peale" anti nõu, kuidas käituda, kui oled jääauku kukkunud.

Koos päästjate, politseinike ja merepäästjatega kõndis õhukesel jääl mitu tuntud inimest, teiste hulgas endine jalgpallur Raio Piiroja. Ja siis oli päästjate kord näidata, kuidas vette kukkunud inimestele abi osutada ja nad kaldale toimetada, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Jäisesse vette kukkumisi oleks palju vähem, kui kalastajad või niisama jalutajad nõrgale jääle ei kipuks.

Inimesele ohutu jää on vähemalt kümme sentimeetrit paks. Aga kui õnnetus on juba juhtunud, tasub meeles pidada päästjate koolitaja Eimar Tähe õpetust.

"Kindlasti on hääl, kui on niimoodi läbi kukutud. Ja rahvusvahelised signaalid: punane rakett, punane tõrvik, oranž suits, mis kõik on. Aga tavainimesel neid ei ole. Siis peaks kas siis häälega, vilega, käega vastu vett lüües. Või siis ikkagi helistada. Meil sellist probleemi ei ole, et Pärnu lahe peal levi ei ole, levi peaks ikka olema. Pigem on see, et külmaga aku saab kiiresti tühjaks ja ei saa helistada. Kui läbi jää vajutakse, siis võimalikult kiirest välja saada sealt. Nüüd tuleb mängu teine faktor, et on tuul, mis hakkab kiiresti jahutama. Kindlasti vältida pikki ujumisi. Kui saadakse aru, et jääst välja ei saa, siis ei peaks rabelema lihtsalt. Keha soojendab riietes oleva veel üles ja on võimalik kauem elus püsida, kui lihtsalt rahmeldades," selgitas ta.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: