Tartu volikogulane kaebas Tähismaad laimu eest kohtusse ({{commentsTotal}})

Irja Tähismaa
Irja Tähismaa Autor/allikas: PM/SCANPIX

Tartu linnavolikogu liige Gea Kangilaski kaebas blogijad Inno Tähismaa ja Irja Tähismaa laimu eest kohtusse.

Kangilaski nõuab Tähismaadelt kohtu kaudu ebaõigete ja au teotavate andmete avaldamise lõpetamist ja kohtu äranägemise järgi õiglast hüvitist, kirjutab Eesti Päevaleht.

Kangilaski modereerib Eesti tuntuimat feministlikku sotsiaalmeediagruppi "Virginia Woolf sind ei karda!", kust veidi varem oli Irja Tähismaa välja heidetud.

Kangilaski sõnul avaldasid Tähismaad ühe päeva jooksul oma blogis neli postitust. "Kõik väitsid, et ma olen narkomaan, sh süstla otsas, elan ja kasvatan oma lapsi narkourkas, kavatsen hakata koos oma äripartneriga narkootikumidega äritsema ja tõenäoliselt juba olengi hakanud, kasvatan kanepit, teen aktiivselt narkootikume tarbima õhutavat propagandat jne," rääkis ta.

Kangilaski sõnul oli kõige hullem see, et Tähismaad ei kõhelnud ründamast ka tema sõpru, lähedasi ja nende lapsi.

Kui Kangilaski ja tema advokaat Kalev Aavik olid hagi esitanud ja kohus Tähismaadelt seisukohta küsis, muutis blogijapaar oma postitusi pehmemaks ning eemaldati mõned väited, nagu näiteks see, et Kangilaski elab lastega narkourkas, ja asendati kindlad faktiväited oletuste ja küsimustega, kuid postitusi kustutamast nad keeldusid.

Inno Tähismaa sõnul on nende ajaveeb arvamusblogi ja Eestis kehtib ju ometi arvamusvabadus, lisaks on ta veendnud, et tema ja ta abikaasa pole midagi valesti teinud.

"Tahakski siin pretsedenti, et kas tõesti võib iga poliitik iga asja peale minna kohtusse ja nõuda raha neilt, kes midagi arvavad," ütles Inno Tähismaa.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: