Ligi pooled kontrollitud kauplustest ei vastanud tuleohutusnõuetele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Aasta tagasi evakueeriti Kristiine keskus tulekahjualarmi tõttu.
Aasta tagasi evakueeriti Kristiine keskus tulekahjualarmi tõttu. Autor/allikas: Heiki Tartes/ERR

Detsembri alguses kontrollis päästeamet üle Eesti kokku 281 kauplust, millest ligi pooltel oli probleeme tuleohutusnõuete täitmisega. Reidi käigus alustas päästeamet 28 väärteomenetlust.

Kokku tuvastati 133 kaubandusasutusel 255 puudust. Päästeameti ohutusjärelevalve osakonna juhataja Tagne Tähe sõnul on kõige enam probleeme evakuatsiooniga seotud nõuete täitmisega.

"Kui hoonest on vaja kiiresti välja saada ning selles puudub turvavalgustus, mis töötab ka elektrikatkestuse korral ja kui sinna juurde lisada veel mõni lukustatud uks või suitsu täis trepikoda, mida ei saa kasutada, sest tuletõkkeuksi hoitakse lahtises asendis, siis on kurvad tagajärjed ainult aja küsimus," rääkis Tähe. Ta lisas, et hoonest väljapääs võeti seekord erilise tähelepanu alla, et Eestis ei juhtuks sama, mis aasta alguses Venemaal, kus tulekahjus sai hukka 64 inimest.

Tähe sõnul päästeamet küll eeldas, et evakuatsiooninõuete rikkumisi tuvastatakse, aga loodeti, et neid on mitu korda vähem. "Evakuatsiooninõuete rikkumine ei ole aktsepteeritav ja seekord me enam lihtsalt hoiatamisega ei piirdunud. Kuna karmim lähenemine on andnud häid tulemusi, siis jätkame sellega kindlasti ka järgmisel aastal. Evakuatsiooninõuete rikkumiste suhtes on päästeametil nulltolerants," lisas Tähe.

Päästeamet algatas seekordse reidi käigus 28 väärteomenetlust ning pea sama palju tehti ettekirjutusi puuduste kõrvaldamiseks. Puudustega kaubandusasutusi ootab ees ka järelkontroll.

Tuleohutuse seaduse järgi saab ohutu evakuatsiooni takistamise eest juriidilist isikut trahvida kuni 3200 euroga. Sellisteks rikkumisteks on näiteks evakuatsioonipääsude lukustamine või evakuatsioonipääsu ette ja evakuatsiooniteedele esemete/asjade ladustamine.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: