Tartu Anne kanalile plaanitav uisurada teeb kalameestele muret ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tartu linn tahab rajada Anne kanalile suurt uisurada, mis teeb murelikuks Tartumaa kalamehed, kelle tegevust talispordirada piiraks. Anne kanal on kalastajate sõnul Tartu piirkonna üks põhilisi ja turvalisemaid talipüügi kohti ning kalapüügi keelamine seal oleks suur löök harrastuskalameeste kogukonnale.

Esmaspäeva lõunal kogunesid Tartu piirkonna viie kalastajateklubi esindajad Anne kanali äärde, et näidata oma meelsust Anne kanalil kalapüügi keelamise vastu. Selleks ajaks oli aga linn otsustanud kompromissi peale välja minna, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Meie soov on täna see, et kalamehed ja siis uisutajad, leiaksid vastastikuse hea kompromissi. Et uisumehed saavad uisutada ja kalamehed saavad ka kala püüda, aga et kalamehed siis tõesti auke sinna uisurajale päris ei puuriks," rääkis Tartu linna sporditeenistuse juht Veljo Lamp.

Lamp lisas, et linna soov oli parandada talispordi võimalusi Tartu linnas. Sildid tekstiga "Kalastamine ja aukude jäässe puurimine rangelt keelatud" jäid kanali äärde siiski paigaldamata.

Kui algselt oli linnal plaanis keelata kalapüük täielikult ja rajada võimalikult suur uisurada, siis kalameeste negatiivse reaktsiooni tõttu otsustati ümber.

"Täna siis leppisime kokku, et neid kurjasid silte üles ei pane. Loodame, et läbi televisiooni ja läbi meedia jõuab see info siis kõigini kalameesteni ka, et siis üks kolmandik Anne kanalist, Sõpruse-poolne osa, jääb kalameestele ja kaks kolmandikku võiks siis jääda suureks uisurajaks. Ja ma proovin selle siis ära kasutada selle kahe kolmandiku peal, et võimalikult ilus ja pikk ja suur ja lai rada tuleks," rääkis uisuraja autor Riho Kollist.

Lõuna-Eesti Kalastajate Klubi juhatuse liige Lea Saar ütles, et linn käitus nendega valesti. "Et üldse linn niisuguse otsuse tegi ilma väga suure ja olulise sihtgrupi käest küsimata, mida nemad sellest arvavad, et seda me peame täiesti valeks," nentis ta.

Saar lisas, et talvise kalapüügi harrastajad ei otsi vastasseisu ja on valmis Anne kanalit sporditegijatega võrdselt jagama ehk kalastajad tahavad poolt kanalit enda käsutusse.

Tartu piirkonna kõik viis kalastusklubi esitasid esmaspäeval Tartu linnavalitsusele pöördumise, kus märkisid, et linn peaks rohkem arvestama harrastuskalastajatega.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: