Kaitseliidu Pärnumaa malev sai uue juhi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kaitseliidu Pärnumaa maleva uus pealik on kolonelleitnant Rasmus Lippur, kes enne seda juhtis Lääne malevat. Lippur asub üles ehitama Kaitseliidu Lääne maakaitseringkonda, mis alustab tegevust juba jaanuarist.

Kolonelleitnant Rasmus Lippur võttis juhtimise üle malevapealiku kohuseid täitnud major Kristjan Kivimäelt. Kivimäe asus malevapealiku kohuseid täitma vähem kui aasta eest, pärast Tõnu Miili õpingutele siirdumist, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uus pealik Lippur on lõpetanud Balti Kaitsekolledži, teeninud Tagalapataljonis ja Vahipataljonis, samuti kaitsejõudude peastaabis ja kaitseministeeriumis, aga ka Eesti alalises esinduses NATO juures. Läbi Lääne maleva jõudis Lippur Pärnusse.

"Mind määrati siia, aga mul on väga hea meel, et mind siia määrati. Sest Pärnumaa malev on traditsioonidega tugev malev ja mul on siiras heameel seda juhtima hakata. Enne, kui ma teenisin Lääne maleva pealikuna, tegime Pärnumaa malevaga tihedat koostööd. Ringkond luuakse ametlikult järgmise aasta 1. jaanuarist. Sinna kuuluvad Pärnumaa malev, Lääne malev ja Saaremaa malev," selgitas kolonelleitnant Lippur.

Küsin Kaitseliidu ülemalt, kui tihti malevapealikud üldse vahetuvad.

"Keskmiselt sõjaväelane roteerub kolme aasta tagant. Küll aga me siin Kaitseliidus anname endale aru, et meie rotatsioonid peaksid olema harvemad, nelja-viie aasta tagant. Kuid tuleb vahel ette ka erandeid. Kui on vaja inimest koolitada, anda talle edasisi teenistusvõimalusi, siis me teeme seda ka tihemini," kommenteeris Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: