Viimsi vald kolib kohaliku raamatukogu kaubanduskeskusesse

{{1545144540000 | amCalendar}}
Raamaturiiul. Illustreeriv foto.
Raamaturiiul. Illustreeriv foto. Autor/allikas: Juhan Hepner/ERR

Viimsi vald kolib kohaliku raamatukogu kaubanduskeskusesse Viimsi Market ning hakkab keskusele maksma igakuiselt ligi 23 000 euro suurust üüri, millele lisandub käibemaks.

Viimsi vallavolikogu kiitis teisipäeval heaks kohaliku raamatukogu kolimise kaubanduskeskusesse Viimsi Market ja teatas, et sellest kujuneb nüüdisaegseima kontseptsiooniga rahvaraamatukogu Eestis. Kokku saab raamatukogu enda kasutusse 2700 ruutmeetrit, lisaks tuleb ligi 300 ruutmeetri suurune avatud suveterrass.  

Viimsi vallavalitsus sõlmis OÜ-ga Viimsi Market üürilepingu kümneks aastaks. Vald maksab keskusele ruumide eest igakuist üüri 22 848 eurot, millele lisandub käibemaks ning kommunaalkulud.

Seni rentis raamatukogu ruume Rannapere Pansionaadilt, kes juba ammu ruumide vabanemist ootab, et seal valla eakatele päevahoiuteenust pakkuda.

Viimsi raamatukogu on uusi ruume oodanud viimased üheksa aastat. Praegused raamatukogu ruumid on vallavalitsuse teatel jäänud väikseks, laienemisvõimalusi ei ole ja ligi pooled raamatuist asuvad suletud hoidlates, kus lugejad neid ei näe. Lisaks puuduvad ruumides kohallugemise kohad ja lastenurk on kitsuke.

Viimsi abivallavanem Annika Vaikla ütles, et Viimsi raamatukogu kontseptsiooni aluseks on võetud Euroopas ja mujal väga hästi toimivad praktikad, kus raamatukogu ei ole vaid raamatute laenutuskeskkond, vaid nüüdisaegne õpi-, puhke- ja vabaajakeskus, mis kutsub inimesi eelkõige noori kasulikult aega veetma.

Raamatukogu hakkab valla teatel olema avatud kõigil nädalapäevadel ning lisaks raamatulaenutamisele hakatakse pakkuma eri sündmusi ja tegevusi nii täiskasvanutele kui lastele.  

Viimsi vallavalitsus korraldas suvel konkursi raamatukogule uute ruumide leidmiseks, kuid konkursile tuli vaid üks pakkuja. Viimsi opositsioon kritiseeris tehingut, väites, et suvepuhkuste ajal pole võimalik saada häid pakkumisi.

Vallavalitsus teatas toona, et vajaduse konkurss korraldada tingis olukord, kus Viimsi raamatukogu üürileping AS-iga Rannapere Pansionaat lõpeb järgmise aasta suvel. Rannapere Pansionaat on Viimsi valla allasutus.

Toimetaja: Indrek Kuus, Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: