Koolijuht: EV100 mõjutab ühiskonda rohkem, kui oskame arvata ({{commentsTotal}})

Vallo Reimaa
Vallo Reimaa Autor/allikas: ERR

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamine aasta aega kestva protsessina mõjutab ühiskonda tasapisi rohkem, kui oskame arvata, ja muutused on toimunud mitmes olulises valdkonnas, ütles Tartu Tamme kooli direktor Vallo Reimaa saates "Suud puhtaks".

Reimaa rääkis, et kogu maailmale on omane võõrandumine ja ka Eestis on seda igal pool näha - ka hariduses, rahvuskultuuris, meie eneseteadvuses eestlasena. Enam ei osata väärtustada keelt ja mõeldakse, et ülikoolid võiksid üle minna inglise keelele.

"Siin toimus üsna oluline murrang. Me räägime nendest teemadest jälle ja ilma häbenemata," lausus ta.

Teise olulise protsessina tõi koolijuht välja ühiskonna muutumise üha lapsemeelsemaks. Kõik on hästi mänguline, protsessid kiired ja pinnapealsed.

"Aga lapsel ei ole mälu. Oma rahvustunnet saame üles ehitada ainult minevikule. Väärtusprotsessid on pikad. Eesti 100 on hakanud rahvuslikku mälu taaslooma uuele põlvkonnale, kes oli väga paljuski seda kaotanud. Ja me märkame, et võib-olla meie riik, keel ja kultuur pole mängud, lausus Reimaa.

Ta lisas, et selliseid protsesse on tähtis käima lükata, mõtlemises teatud märkamisi tekitada, kuid nüüd ei tohi unelema jääda, vaid tuleb siit edasi mõelda.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: