Otepää alustab turismikoostööd Tšetšeenia pealinnaga, vastastikku avatakse infopunktid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Valgamaa delegatsioon 2018. aasta sügisel Tšetšeenias. Vasakult Muslim Baitazijev, Jaanus Barkala ja  viies Kaido Tamberg.
Valgamaa delegatsioon 2018. aasta sügisel Tšetšeenias. Vasakult Muslim Baitazijev, Jaanus Barkala ja viies Kaido Tamberg. Autor/allikas: Otepää vallavalitsus

Otepää vallavalitsus andis teada, et avab Tšetšeenia pealinna Groznõiga turismiväravad, mis tähendab infopunktide avamist, kultuurikollektiivide vastastikuseid visiite jm turismikoostööd.

Sel laupäeval, 22. detsembril, kui Otepää hakkab kandma talvepealinna tiitlit, allkirjastavad Venemaa Föderatsiooni koosseisu kuuluva Tšetšeeni Vabariigi turismiminister Muslim Baitazijev ja Otepää vallavanem Kaido Tamberg koostöödeklaratsiooni.

"Kokkuleppe kohaselt avavad kaks mägirahvaste pealinna teineteisele oma turismiinfo väravad – Otepää turismiinfokeskuses avatakse Tšetšeenia infolett ning Tšetšeenia pealinnas Groznõis Otepää ja Eesti infolett. Avatavas infopunktis on saadaval Tšetšeeniat kui reisisihtkohta tutvustavad trükised vene, inglise ja eesti keeles," teatab Otepää vald oma pressiteates.

"Mul oli sügisel põgusalt võimalik külastada Tšetšeeniat - see on turvaline ja külalislahke maa tohutu loodus- ja kultuuripärandiga. Usun, et meie kaasmaalased leiavad peagi tee Kaukaasia südamesse. Täna on meil vastuvisiidil Tšetšeenia turismiminister härra Baitazijev, kellega koos avame Otepääl Tšetšeenia infopunkti," kommenteeris sündmust Otepää vallavanem Kaido Tamberg.

Otepää ja Eesti infostendi avamine Groznõis on plaanis järgmise aasta märtsis-aprillis, kui Otepää piirkonna turismiettevõtjaid ja reisikorraldajaid oodatakse Tšetšeeniasse reklaamreisile.

Lisaks turismiinfokoostööle planeerivad Otepää ja Groznõi ka kultuurikoostööd nagu kollektiivide vastastikused esinemised ja ühisürituste korraldamine.

"Kaukaasias elab 15 miljonit inimest. See on kasvava ostujõuga piirkond, kus kindlasti tasub olla meie turismiinfoga kohal. Loodame peagi meil ka sealtmaalt suusatajaid ja muidu huvireisijaid näha", lisas Kaido Tamberg.

Tšetšeeni Vabariik kuulub Venemaa Föderatsiooni. Lisaks neile peab Groznõid oma pealinnaks ka tunnustamata Itškeeria Tšetšeeni Vabariik.

Groznõis elab 2010. aasta rahvaloenduse andmetel 270 600 inimest. Esimese ja Teise Tšetšeenia sõja käigus 1990ndatel hävitati 80 protsenti linnast.

Tšetšeenia asub Põhja-Kaukaasia mägialadel ja Tereki-äärsetel tasandikel, piirnedes läänes Inguši Vabariigiga, loodes Põhja-Osseetia Alaania Vabariigiga ja Stavropoli kraiga, idas Dagestani Vabariigiga ning välisriikidest Gruusiaga lõunas.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: