Lasnamäelased pääsevad siiski lõhkamispaukudest jõulupühade ajal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Väo karjäär
Väo karjäär Autor/allikas: ERR

Kuigi esmaspäeval teatas Tallinna Lasnamäe linnaosa valitsus, et 24. detsembril alustatakse Lasnamäel Väo karjääris lõhkamistöödega, selgus et tegemist oli siiski eksitusega ning jõulupühade ajal lõhkamisi ei tehta.

Lõhkamistöödeks loa väljastanud Tehnilise järelevalve ameti avalike suhete peaspetsialist Anu Võlma kinnitas ERR-ile, et jõulupühade ajal Voglers Eesti OÜ lõhketöid ei teosta.

Võlma selgitas, et amet on Voglers Eesti OÜ-le väljastanud ohtlikuma lõhketöö loa kehtivusega 14.11.2018 - 13.11.2019 lõhketööde läbiviimiseks Tooma tn 13 kinnistul. "Lõhketööde teostamise aja valib ettevõte ise, kuid peab seejuures arvestama loatingimustes tooduga," lausus Võlma.

Võlma lisas, et lõhkematerjaliseaduse alusel antakse ohtlikuma lõhketöö luba kehtivusega kuni üks aasta ja loa kehtivuse tähtaega võib pikendada aasta kaupa, kui lõhketöö ohuala piirid ja lõhketöö projekt ei ole muutunud.

Esmaspäeval välja saadetud Lasnamäe linnaosa valitsuse pressiteates seisis, et Tallinna kommunaalameti ja Tallinna linnavalitsuse selgituste kohaselt algavad planeeritud lõhkamisoperatsioonid Lasnamäe Väo karjääris uuest nädalast, 24. detsembril.

"Palun lähipiirkondade elanikel mitte peljata. Plahvatuste helid küll võivad olla kahjuks häirivad, kuid need ei ole ohtlikud," ütles Lasnamäe linnaosa vanem Maria Jufereva-Skuratovski.

Seega lõhketööd toimuvad ettevõtte poolt valitud ajal, aga mitte jõulupühade ajal.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: