Lääne-prefektuur sai kaks uut patrullkoera ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Lääne prefektuur sai aasta lõpus kaks koera, kellest saavad patrullkoerad. Pisem neist, alles kahekuune saksa lambakoer Jacki on nii armas karvapall, et raske on ette kujutada, et ta tulevikus inimesi hammustama õpib, aga sedagi tuleb tal teha.

Jacki möllab lumes ja jookseb nii kiiresti, et raske on teda korralikult pildile saada. Kui aga vanemkoerajuht Silvar Rattas laseb kutsikaga tutvuma oma spanjelid Päti ja Maru, läheb niisuguseks mölluks, et kõik muu ununeb. Siiski kuuletuvad spanjelid oma peremehele kohe, aga piiluvad ikka, kuhu jäi väike mängukaaslane, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Patrullpolitseinik Birgit Karu hakkab nüüd koos Jackiga teadmisi omandama. Koerajuhiks on ta tahtnud ammu saada.

"Läksin politseikooli juba teadmisega, et saada koerajuhiks. Lõpetasin kooli ära ja käisin tööl natuke aega. Nüüd siis saabus minu juurde see kutsikas. Enne mul on olnud pikakarvaline Saksa lambakoer. Juba tean, milline ta tuleb, kui suur ja palju jõudu on. Temast saab patrullkoer, käib kooli ära ja alustab teenistust. Ta peab oskama võtta jälge, vajadusel hammustada," rääkis Birgit Karu.

Koos Jacki ja teise vastse saksa lambakoera, kolmekuuse Schlossiga on Lääne prefektuuris 11 teenistuskoera.

Lääne prefektuuri vanemkoerajuht Silvar Rattas selgitab, et kõik politseikoerad on teenistuskoerad.

"Nad on erinevate suundadega, kes on patrull- või narkokoerad. Lisaks me koolitame osale koertele ka laibaotsimist, ehk nad otsivad siis laipa ja samamoodi kadunud inimesi kahele koerale õpetame veel lisaks," sõnas Rattas.

Koolitus kestab kaks aastat ja siis tuleb koeral atesteerimisele minna.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: