Taavi Aas kehtestaks ummikumaksu ({{commentsTotal}})

Tallinna lnnapea ametiauto
Tallinna lnnapea ametiauto Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Kuigi Tallinna linnapea Taavi Aas usub autode ümbersuunamisse ja teede juurdeehitamisse, pooldaks ta liiklusolukorra parandamiseks ka ummikumaksu kehtestamist.

"Mis puudutab ummikumaksu , siis ma usun sellesse ka, aga mitte niimoodi, et kui omad autot, siis kohe maksad," rääkis Aas intervjuus Eesti Päevalehele.

Aas kujutab seda ette kahes etapis: linna sisse sõites võiks maks kehtida tipptunnil, aga tipptunnivälisel ajal, väga võimalik, et ei peaks üldse maksma.

"Maksu teine osa võiks olla see, et kesklinna sisenemine maksab. Kui vaadata praegu näiteks koolivaheaja liiklust, siis tipptunnil probleemi ei ole, liiklus on üsna hästi hajutatud. See näitab, et põhimõtteliselt on hajutamine võimalik. Kui nüüd maksu abil aidata kaasa, et inimesed tõesti tuleksid hajusamalt, siis laheneks palju probleeme. Kesklinna sisenejale võiks rakendada ummikumaksu, et siia tuldaks vaid vajaduse korral, mitte ei käiks transiitliiklus, aga selleks me peame andma transiitliiklusele alternatiivi," selgitas ta.

Aas lisas, et ummikumaksu kehtestamine on seni jäänud poliitilise huvi taha, kuid tema kaalub seda tõsiselt.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: