Foto: valitsus tegi jõulude eel perepildi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Valitsuse ühisfoto.
Valitsuse ühisfoto. Autor/allikas: ReneeAltrov/riigikantselei

Valitsus teatas, et on kahe aasta eest kokku lepitud tegevusprogrammis täitnud detsembrikuu lõpuni plaanitud ülesannetest pea 94 protsenti ehk 342 ülesannet 365st.

Põhimõttelisemate otsustena tõi peaminister Jüri Ratas välja tervishoiu rahastamise suurendamise, et parandada arstiabi kättesaadavust ja vähendada ravijärjekordi. Samuti tõi ta esile Eesti pensionisüsteemi muutmise solidaarsemaks ja jätkusuutlikumaks.

Valitsuse kõige olulisem maksupoliitiline otsus oli tema sõnul maksuvaba tulu reform, mille eesmärk on vähendada sissetulekute ebavõrdsust ning langetada madalamat ja keskmist tulu teenivate inimeste maksukoormust.

Lisaks on valitsus tõstnud mitmetes riiklikult olulistes valdkondades palka: päästjatel, politseinikel, õpetajatel, kultuuri- ja sotsiaaltöötajatel, samuti suurendanud peretoetusi ning langetanud teisi Eesti kestvust garanteerivaid otsuseid. Seejuures on järgmise aasta kaitse-eelarve Eesti ajaloo suurim.

Ratase juhitav valitsus astus ametisse 23. novembril 2016.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: